You are currently viewing Moregard zapewnił wygraną Dekorglassowi

Moregard zapewnił wygraną Dekorglassowi

Nowo pozyskany Szwed Truls Moregard przesądził o wygranej Dekorglassu Działdowo na inaugurację I fazy grupowej w Lidze Mistrzów. Dzisiaj triumfatorzy LOTTO Superligi wygrali z gospodarzami UMMC-ELEM. Jekaterynburg 3:2.

Spotkanie trwało prawie 2 godziny i dostarczyło wielu emocji. Po dwóch grach Mistrzowie Polski prowadzili bez straty seta i można było się spodziewać szybkiego zwycięstwa w ok. 60 minut. Tymczasem Patryk Chojnowski przegrał z najstarszym zawodnikiem UMMC-ELEM. Viacheslavem Krivoshevem 0:3.

Po zwycięstwie z Michaiłem Rożkowem, w swoim drugim pojedynku Jakub Dyjas rywalizował z Danilą Trawinem, który wcześniej uległ Trulsowi Moregardowi. Gdyby w 1 secie reprezentant Polski wykorzystał prowadzenia 10:7, to – patrząc na późniejsze wydarzenia na stole – triumfowałby 3:1. A tak w ostatnim, piątym i skróconym secie Rosjanin wygrał 6:1.

W tej sytuacji doszło do piątego pojedynku. Ponownie na wysokości zadania stanął Szwed Truls Moregard, który w środę nie stracił ani jednego seta.

W czwartek klub z Działdowa zmierzy się o g. 11:00 z TTC Ostrava 2016, a w piątek o tej samej porze z Top Spin Messina Fontalba. Dwa najlepsze zespoły awansują do II rundy grupowej, w której jest już rozstawiona Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

TTSC UMMC-ELEM. Jekaterynburg – Dekorglass Działdowo 2:3
Danila Trawin – Truls Moregard 0:3
Michaił Rożkow – Jakub Dyjas 0:3
Wiaczesław Kriwoszew – Patryk Chojnowski 3:0
Danila Trawin – Jakub Dyjas 3:2
Michaił Rożkow – Truls Moregard 0:3