You are currently viewing W środę pierwszy mecz Dekorglassu w Lidze Mistrzów

W środę pierwszy mecz Dekorglassu w Lidze Mistrzów

Dekorglass Działdowo zdobył już Puchar Europy ETTU, a marzy – podobnie jak Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – o wielkim sukcesie w Lidze Mistrzów. W środę, 15 września Mistrzowie Polski zagrają pierwszy mecz w I fazie grupowej rozgrywek Champions League 2021-22.

Mistrzowie LOTTO Superligi od niedzieli są w Rosji, gdzie w grupie C zagrają kolejno z gospodarzami TTSC UMMC-ELEM Jekaterynburg (15.09), TTC Ostrava 2016 (16.09) i Top Spin Messina Fontalba (17.09). Dwa najlepsze kluby zakwalifikują się do II rundy grupowej, w której jest już rozstawiony Dartom Bogoria.

W Lidze Mistrzów w barwach Dekorglassu grał już Jakub Dyjas, a w zespole zadebiutują Mistrz Igrzysk Paraolimpijskich Patryk Chojnowski i Szwed Truls Moregard. Po raz pierwszy drużynę w LM poprowadzi trener Michał Dziubański.

W 1 kolejce spotkań, o g. 11:00 naszego czasu Top Spin Messina Fontalba zagra z TTC Ostrava 2016. W składzie portugalskiej drużyny są m.in. Portugalczyk Joao Monteiro i znany z występów w LOTTO Superlidze Ukrainiec Yaroslav Zhmudenko. W szerokiej kadrze czeskiego klubu znajdują się m.in. Jakub Kleprlik i utytułowany 50-letni Petr Korbel.

Dekorglass w środę spotka się o g. 16:00 z gospodarzami, tj. drugim zespołem TTSC UMMC Jekaterynburg, w składzie np. z 22-letnim obrońcą Arturem Abusevem.

W czwartek i piątek Mistrzowie Polski z Działdowa grać będą bardzo wcześniej, bowiem już o g. 11:00 czasu warszawskiego (14:00 w Jekaterynburgu).

W grupie B w ekipie z Belgii TTC Sokah Haboken jest polski zawodnik Michał Bańkosz, kiedyś występujący m.in. w Dartomie Bogorii. Jego drużyna będzie rywalizować z SPG Felbermayr Wels (Austria), TTC Neu-Ulm (Niemcy) i Pte Peac Kalo-Meh (Węgry).

Dodaj komentarz