You are currently viewing W środę awansem mecz Dekorglassu z AZS AWFiS Balta

W środę awansem mecz Dekorglassu z AZS AWFiS Balta

  • Post category:Aktualności

Dekorglass Działdowo 12 września wyjeżdża na turniej Ligi Mistrzów do Rosji, więc już w środę rozegra awansem mecz 4. kolejki z AZS AWFiS Baltą Gdańsk. Dla Mistrza Polski Dekorglassu będzie to premierowe spotkanie w nowym sezonie LOTTO Superligi, zaś gdańszczanie odnieśli już 2 zwycięstwa, a ich rywalami były zespoły walczące ostatnio o utrzymanie.

Z mistrzowskiego zespołu Dekorglassu odeszli m.in. obcokrajowcy Jiri Vrablik, Andrej Gacina i Wei Shihao, ale pozyskani zostali Truls Moregard, Taimu Arinobu z Energi Manekina Toruń i Liao Chen-Ting z Polonii Bytom. Do klubu z Działdowa wraca Patryk Chojnowski, Indywidualny Mistrz Polski z 2019 roku.

Poprzednio 2-krotny Mistrz Paraolimpijski grał w Dekorglassie Działdowo w latach 2014 – 2017 i z tą drużyną zdobył jeden srebrny oraz dwa brązowe medale w LOTTO Superlidze. W debiucie – po latach – w Dekorglassie Patryk Chojnowski zagra przeciwko swojej byłej drużynie AZS AWFiS Balta Gdańsk.

Z kolei akademicy w składzie ze swoim liderem Patryk Chojnowskim wywalczyli brąz w poprzednim sezonie. Teraz najlepszy zawodnik odszedł do Dekorglassu, a do AZS AWFiS Balta przyszedł Wang Zeng Yi z Dojlid. Nowy sezon gdańszczanie zaczęli od wygranych z ASTS Olimpia-Unia Grudziądz 3:2 i Poltarex Pogonią Lębork 3:1.

W tabeli prowadzi Energa Manekin Toruń przed Sokołowem S.A. Jarosław, AZS-em AWFiS Balta i LOTTO Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz.

Dodaj komentarz