You are currently viewing LOTTO Superligi: Ścisk w czołówce Grupy Spadkowej

LOTTO Superligi: Ścisk w czołówce Grupy Spadkowej

Miejsce są dwa, a kandydatów trzech, może nawet czterech… Ścisk panuje w czołówce tabeli Grupy Spadkowej LOTTO Superligi. Szansę na awans do play-off mają Oxynet Jarosław, Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów i Akademia Zamojska Zamość. A powalczy też AZS AWFiS Balta Gdańsk.

W wyjazdowych spotkaniach triumfowali dzisiaj goście – Oxynet pokonał Orlicz 3:0, a Akademia Zamojska wygrała z beniaminkiem Poltarex Pogonią Lębork 3:0.

Zespół z Jarosławia został wzmocniony Quadrim Aruną i Yuto Kizukurim, zaś rywale z Suchedniowa wystąpili w krajowym składzie.

Quadri Aruna wygrał z Robertem Florasem 3:2, Yuto Kizukuri z Danielem Bąkiem 3:0, a do wysokiego poziomu kolegów z drużyny dostosował się Alan Kulczycki i odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie. Pokonał Piotra Cyrnka 3:1.

W tabeli grupy spadkowej prowadzi Oxynet 23 pkt przed Orliczem 21 i Akademią Zamojską 20. Zamościanie bez większych problemów zdobyli 3 punkty w Lęborku.

Matematyczne szanse na play-off zachowuje AZS AWFiS Balta (17 pkt), ale gdańszczan czekają bardzo trudne spotkania w Suchedniowie i Zamościu.

Dzisiaj wygrali 3:1 z Palmiarnią, sprawiając jednocześnie, że klub z Zielonej Góry (oraz z Lęborka) są w bardzo trudnej sytuacji w walce o pozostanie w elicie.

Diogo Carvalho pokonał Patryka Bieleckiego 3:0 oraz Mateusz Zalewskiego 3:2 i 6:5 w piątym secie, w którym przegrywał 3:5. Niespodziewanie Tomasz Tomaszuk ograł Mateusza Zalewskiego 3:1.

W jedynym spotkaniu Grupy Mistrzowskiej SBR Dojlidy Białystok rozgromiły Olimpię-Unię Grudziądz 3:0 i 9:0 w setach. Dwa pozostałe mecze odbędą się we wtorek.

Tymczasem zapraszamy na niedzielną (17 marca) serię gier w LOTTO Superlidze. Będzie bardzo, bardzo ciekawie.