You are currently viewing Półfinaliści w najsilniejszych składach?

Półfinaliści w najsilniejszych składach?

To będą najciekawsze mecze półfinałowe w historii LOTTO Superligi? W piątek i niedzielę najlepsze polskie kluby – Dekorglass z Polskim Cukrem Gwiazdą i Dartom Bogoria z Global Pharma Orlicz 1924 – zagrają o awans do wielkiego finału.

O ile we wcześniejszych, bezpośrednich spotkaniach w sezonie zasadniczym i Grupie Mistrzowskiej poszczególne kluby nie występowały w optymalnych składach, o tyle teraz prawdopodobnie wystawią najlepszych zawodników.

Kto może zagrać w półfinałach 2 i 4 czerwca i wielkim finale 10 czerwca w Poznaniu?

Zgodnie z regulaminem trzeba było wystąpić w 4 wcześniejszych spotkaniach. Dla tenisistów stołowych posiadających obywatelstwo polskie albo kartę Polaka wlicza się również wpisanie do protokołu jako rezerwowy.

Na papierze siła poszczególnych zespołów jest dość zbliżona, może ze wskazaniem na broniący tytułu Dartom Bogorię i Dekorglass. Czy jednak górą będą ich rywale?

W MŚ w Durbanie po jednym zwycięstwie z wysokiej klasy zawodnikami odnieśli Lam Siu Hang i Jonathan Groth, pokonując byłego Wicemistrza Świata Mattiasa Falcka i Andreja Gacinę.

Pary półfinałowe:

Dekorglass Działdowo (nr 1) – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz (4)
prognozowane składy: Jakub Dyjas, Jonathan Groth, Kaii Konishi – Artur Grela, Vladislav Ursu, Lam Siu Hang (ew. Taku Takakiwa)

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów (2) – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (3)
prognozowane składy: Daniel Bąk, Piotr Cyrnek, Robert Floras, Asuka Machi (ew. Kowa Nakamura) – Marek Badowski, Michał Gawlas, Panagiotis Gionis, Miłosz Redzimski

Wyniki w MŚ w singlu:

Jakub Dyjas – Lin Gaoyuan (Chiny) 0:4
Jonathan Groth – Andrej Gacina (Chorwacja) 4:2 Noshad Alamiyan (Iran) 3:4

Lam Siu Hang – Mattias Falck (Szwecja) 4:1 Taiwo Mati (Nigeria) 3:4

Panagiotis Gionis – Fan Zhendong (Chiny) 1:4
Marek Badowski – grał w mikście

Dodaj komentarz