You are currently viewing Patryk Chojnowski i Igor Misztal zagrają w MŚ Osób Niepełnosprawnych

Patryk Chojnowski i Igor Misztal zagrają w MŚ Osób Niepełnosprawnych

Tenisiści stołowi klubów LOTTO Superligi – Patryk Chojnowski (Petralana TTS Polonia Bytom) i Igor Misztal (ZKS Palmiarnia Zielona Góra) zagrają w Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych, które of 6 do 12 listopada odbędą się w hiszpańskiej Grenadzie.

Obaj wystąpią w klasie 10, a tytułu mistrzowskiego bronić będzie Patryk Chojnowski. Wśród rywali Polaków są m.in. Austriak Krisztian Gardos, Hiszpan Jose Manuel Ruiz, Francuz Mateo Boheas, Czarnogórcy Filip Radović i Luka Bakić, Czech Tibor Chmela i Niemiec Mio Wagner.

Spoza kontynentu europejskiego z Patrykiem Chojnowskim i Igorem Misztalem rywalizować będą Argentyńczyk Dario Neira, Brazylijczyk Claudio Massad, Egipcjanin Abdelrahman Abdelwahab, Indonezyjczycy Komet Akbar i David Jacobs oraz Bunpot Sillapakong z Tajlandii i Tajwańczyk Su Jin Sian.

Łącznie w kl. 10 powalczy 16 paratenisistów stołowych. Zawody będą odbywały się systemem pucharowym, co oznacza, że aby awansować do finału trzeba pokonać trzech przeciwników.

Od tego sezonu Patryk Chojnowski (3-krotny finalista paraolimpijski, dwa złoto i jedno srebro w singlu) gra w LOTTO Superlidze w klubie Petralana TTS Polonia Bytom, zaś Igor Misztal czeka na debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej w barwach ZKS Palmiarnia Zielona Góra. W MŚ Niepełnosprawnych reprezentują oni, odpowiednio, KSI Start Szczecin i ZSR Start Zielona Góra.

W rozgrywkach 2022/23 LOTTO Superligi Patryk Chojnowski ma bilans 5-6 w singlu i 1-0 w deblu. Igor Misztal występuje w 1 lidze (gr. północna) w Palmiarni II, a jego dorobek to 6 zwycięstw i 4 porażki.

Dodaj komentarz