You are currently viewing LOTTO Polski Cukier Gwiazda najlepsza w Grupie Mistrzowskiej

LOTTO Polski Cukier Gwiazda najlepsza w Grupie Mistrzowskiej

LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz zapewniła sobie 1 miejsce w Grupie Mistrzowskiej LOTTO Superligi. Po dzisiejszym zwycięstwie z Dekorglassem Działdowo 3:2 ma już 3 punkty przewagi nad Dartomem Bogorią oraz lepszy bilans bezpośrednich spotkań z drużyną z Grodziska Mazowieckiego.

W 19 kolejce bydgoszczanie pokonali obrońców tytułu, a punkty zdobyli: Koreańczyk Kang Dongsoo i Moławianin Vladislav Ursu w grze pojedynczej oraz Artur Grela i Vladislav Ursu w podwójnej. Dla Dekorglassu 2 punkty wywalczył Jakub Dyjas, zaś porażki w singlu i deblu ponieśli Patryk Chojnowski i Patryk Lewandowski.

Bydgoszczanie zgromadzili 42 punkty i o 3 wyprzedzają Dartom Bogorię, który w niedzielę – grając bez Panagiotisa Gionisa, Marka Badowskiego i Miłosza Redzimskiego – przegrała w Białymstoku z Dojlidami 1:3. Komplet oczek dla gospodarzy zdobył wychowanek klubu z Grodziska Mazowieckiego Patryk Zatówka. Wygrał z Michałem Gawlasem i Sun Shiyu, a po trzeci punkt sięgnął Białorusin Aliaksandr Khanin.

W ekipie 7-krotnych Mistrzów Polski zwycięstwo zapisał na koncie Czech Pavel Sirucek – 3:1 z Kamilem Zdzienickim.

W bezpośrednich spotkaniach LOTTO Polski Cukier Gwiazda – Dartom Bogoria jest remis 5:5 (2:3 i 3:2), ale w setach lepsi są bydgoszczanie 18-17. To oznacza, że utrzymają 1 miejsce w tabeli i będą najwyżej rozstawieni w play-off. Zagrają w ćwierćfinale z najlepszym zespołem z Grupy Spadkowej. Przed ostatnią kolejką po 29 punktów mają w niej Polonia Bytom i Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, a 28 Fibrain AZS Politechnika Rzeszów.

Polonia gładko dzisiaj wygrała w Grudziądzu z Olimpią Unią 3:0 i 9-0 w setach. W składzie gospodarzy najbliższy wygrania seta był blisko 40-letni Wojciech Maćkowiak, dla którego to był dopiero 5 występ w LOTTO Superlidze. Rywalizował w niedzielę z Adrianem Więckiem. Z klubem z Grudziądza pożegnał się Marco Golla, który nie wygrał ani jednego pojedynku singlowego w tym sezonie.

Do składu rzeszowian, po długiej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi, powrócił Piotr Chodorski. Akademicy przegrali jednak z Akademią Zamojską 1:3. Komplet oczek wywalczył Filip Szymański, a wygraną zanotował także Łukasz Jarocki. Porażka mocno skomplikowała sytuację Fibrain AZS Politechniki w kontekście walki o awans do play-off.

Swojej szansy nie zmarnował Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, który pokonał spadkowicza Energę-Morliny Ostróda 3:1. Po jednej grze wygrali Grek Giorgos Konstantinopoulos, Jakub Perek i Daniel Bąk.

We wtorek beniaminek z Suchedniowa zmierzy się z drugim ze spadkowiczów Poltarex Pogoń Lębork. Transmisja o godz. 18:00 w telewizji Sportklub.

Wyniki 19 kolejki

Grupa Mistrzowska

LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Dekorglass Działdowo 3:2
Kang Dongsoo – Patryk Lewandowski 3:0 (11:5, 11:5, 11:3)
Artur Grela – Jakub Dyjas 1:3 (7:11, 11:5, 7:11, 5:11)
Vladislav Ursu – Patryk Chojnowski 3:2 (10:12, 11:13, 11:9, 11:9, 11:4)
Kang Dongsoo – Jakub Dyjas 1:2 (11:8, 9:11, 5:11)
Vladislav Ursu, Artur Grela – Patryk Chojnowski, Patryk Lewandowski 2:0 (11:1, 11:5)

Dojlidy Białystok – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowieckiego 3:1
Patryk Zatówka – Michał Gawlas 3:1 (11:6, 9:11, 11:7, 11:7)
Aliaksandr Khanin – Sun Shiyu 3:2 (8:11,11:9, 6:11, 11:4, 11:8)
Kamil Zdzienicki – Pavel Sirucek 1:3 (10:12, 6:11, 11:2, 6:11)
Patryk Zatówka – Sun Shiyu 2:1 (9:11, 11:9, 11:7)