You are currently viewing Europe Trophy: Chorwaci pierwszymi rywalami Orlicza Suchedniów

Europe Trophy: Chorwaci pierwszymi rywalami Orlicza Suchedniów

STK Libertas Marinkolor Dubrovnik będzie pierwszym rywalem Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów w rundzie grupowej turnieju finałowego Europe Trophy w Atenach.

W grupie A czołowy zespół LOTTO Superligi zagra w sobotę, 18 marca z rywalami z Chorwacji (g. 9:00), gospodarzem zawodów w Grecji – Olympiacosem S.F.P. Pireus (14:00) i luksemburskim Dëschtennis Hueschtert-Folscht (18:30).

Wyjeżdżamy do Grecji w piątek, a nasi kibice są już w drodze. Chcemy powalczyć o medal w Europe Trophy. Nie będzie to łatwe, bo już w grupie spotkamy się z faworytami Olympiacosem oraz bardzo mocną drużyną z Chorwacji. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć w jakich składach rywale zameldują się w sobotę na hali, ale nastawiamy się, że każdy zespół przyjedzie w najsilniejszym – mówi Bartosz Majcher, grający menedżer klubu z Suchedniowa.

W drugiej grupie wystąpią STK Radnički Beočin (Serbia), Logis Auderghem TT (Belgia), AD Ponta Do Pargo (Portugalia) i Panaceo Stockerau (Austria).

To drużyny o podobnym potencjale i ciężko wskazać zdecydowanego faworyta – dodał.

Na niedzielę, 19 marca zaplanowane są półfinały (10:00) i mecze o miejsca 5-8. Finał odbędzie się o g. 14:30.

Wicelider LOTTO Superligi zagra w Grecji w składzie: Robert Floras, Daniel Bąk, Piotr Cyrnek, Bartosz Majcher.

Później Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów wróci do krajowych rozgrywek, a w swoim ostatnim meczu w Grupie Mistrzowskiej spotka się na wyjeździe z Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz.

Tak jak do każdego meczu podejdziemy z chęcią wygranej. Nie patrzymy na tabelę i absolutnie nie zastanawiamy się z kim chcielibyśmy się zmierzyć w ćwierćfinale. W rundzie zasadniczej pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie wygrywać z każdą z tych drużyn. W play-off nie ma miejsca na błędy, więc zagramy dobrze przygotowani i w pełni skoncentrowani – powiedział Bartosz Majcher.

Dodaj komentarz