You are currently viewing Dyjas: „Najlepsza gra z Lundqvistem, najtrudniejsza z Franziską”

Dyjas: „Najlepsza gra z Lundqvistem, najtrudniejsza z Franziską”

Cztery trudne pojedynki rozegrał Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo) w turnieju Ligi Mistrzów w niemieckim Saarbruecken. – Najlepiej zagrałem z Jensem Lundqvistem, a najtrudniejsze było spotkanie z Patrickiem Franziską – mówi reprezentant Polski, który wraz ze Szwedem Trulsem Moregardem i Japończykiem Taimu Arinobu wywalczył awans do ćwierćfinału.

Po dobrym występie w WTT Contender w Tunezji, gdzie doszedł do ćwierćfinału, Jakub Dyjas z dobrej strony pokazał się w Champions League. Jego bilans to 2 zwycięstwa i 2 porażki. Po raz drugi w krótkim odstępie czasu pokonał Emmanuela Lebessona, byłego Mistrza Europy.

Z doświadczonym Lundqvistem zagrałem wiele dobrych akcji, dobrze też serwowałem. Z Lebessonem pokazałem solidny tenis stołowy, tak jak w Tunisie, choć w paru momentach uśmiechnęło się do mnie szczęście, gdy rywal z Francji przestrzelił kilka piłek. Z kolei Jorgić zagrywał mi takie piłki, na które nie byłem przygotowany. Podejmowałem też złe decyzje. Taktycznie było w porządku, grałem podobnie jak w finale Bundesligi w 2020 roku, kiedy pokonałem Słoweńca, ale niuanse zadecydowały o porażce. Najtrudniej było zaś z Franziską, który wykorzystywał moje słabsze strony, miałem problem z przewidywaniem, w które miejsce zagra, a także z jego serwisem. Natomiast on poradził sobie z moim podaniem – powiedział Jakub Dyjas.

Dekorglass Działdowo grał już w dwóch rundach grupowych Ligi Mistrzów w sezonie 2021-22, najpierw w Rosji, a teraz w Niemczech. Od ćwierćfinału do finału LM ma być rozgrywana na zasadzie mecz i rewanż.

Rundy grupowe można rozgrywać w formie turniejów, ale w dalszej fazie będzie bardziej sprawiedliwie, ale i lepiej dla nas, zawodników, i kibiców, jeśli spotkamy się w dwumeczu. W tamtym roku konieczny był turniej, więc Borussia Dusseldorf miała kilka procent przewagi, może trochę więcej, dzięki występom w swojej hali w zawodach finałowych Ligi Mistrzów – dodał zawodnik Dekorglassu.

W najbliższych dniach Jakub Dyjas będzie trenował w hali Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby, a w połowie listopada wylatuje do USA na Mistrzostwa Świata.

W LOTTO Superlidze ma najlepszy bilans w singlu – 16 zwycięstw, bez porażki. Do gry w jednej z najlepszych europejskich lig Jakub Dyjas i Dekorglass wrócą w grudniu.

Dodaj komentarz