You are currently viewing „Gladiatorów” inauguracja na piątkę, niespodzianka w Jarosławiu

„Gladiatorów” inauguracja na piątkę, niespodzianka w Jarosławiu

Najstarszy zawodnik LOTTO Superligi 43-letni Panagiotis Gionis zdobył 2 punkty, a Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki pokonała Palmiarnię Zielona Góra 3:1 w dzisiejszym meczu LOTTO Superligi. Do niespodzianki doszło w Jarosławiu, gdzie Oxynet wzmocniony Quadrim Aruną przegrał z Akademią Zamojską 2:3.

Broniący tytułu zespół z Mazowsza awansem rozegrał spotkanie z 9 kolejki. Na kilka dni przed rozpoczęciem Drużynowych Mistrzostw Europy w Szwecji, z bardzo dobrej strony pokazał się Grek Gionis. Pokonał po 3:1 Patryka Bieleckiego i Irańczyka Navida Shamssa.

W pojedynku z udziałem ubiegłorocznych Drużynowych Wicemistrzów Świata Juniorów, odnoszący coraz bardziej spektakularne indywidualne międzynarodowe sukcesy Miłosz Redzimski wygrał z reprezentacyjnym kolegą Mateuszem Zalewskim 3:1.

Również 4 sety trwała rywalizacja piórkowca Michała Gawlasa z Navidem Shamssem. Triumfował zawodnik z Azji.

Tymczasem Oxynet prowadził z zamościanami 2:0, by przegrać 2:3.

Sensacyjnie Piotr Chodorski wygrał z Quadrim Aruną. Nigeryjczyk z portugalskim paszportem jest gwiazdą światowego formatu, lecz z polskim zawodnikiem poradził sobie tylko w trzecim secie. W czwartym wygrywał 7:4, by za chwilę przegrywać 7:9. Ponownie wyszedł na prowadzenie przy stanie 10:9, lecz zmarnował 2 setbole. Z kolei Piotr Chodorski miał piłki meczowe przy 12:11, 13:12 i ostatecznie triumfował 15:13.

W deblu Japończyk Shodai Sakane i Hiszpan Jesus Cantero pokonali Chorwata Andreja Gacinę i Alana Kulczyckiego 3:1.

Wcześniej Quadri Aruna wygrał z Shodai Sakane 3:1, a Andrej Gacina z Piotrem Chodorskim 3:1. Grający na trójce Alan Kulczycki przegrał z Jesusem Cantero 0:3. I od tego momentu zwyciężali goście.

Kolejny mecz w LOTTO Superlidze odbędzie się 17 września – Palmiarnia podejmie Oxynet.

Wyniki – 5 września:

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Palmiarnia Zielona Góra 3:1
Panagiotis Gionis – Patryk Bielecki 3:1 (11:5, 11:8, 9:11, 11:7)
Michał Gawlas – Navid Shamss 1:3 (9:11, 11:7, 3:11, 4:11)
Miłosz Redzimski – Mateusz Zalewski 3:1 (11:7, 11:5, 6:11, 11:7)
Panagiotis Gionis – Navid Shamss 3:1 (10:12, 11:7, 11:7, 11:7)

Oxynet Jarosław – Akademia Zamojska Zamość 2:3
Quadri Aruna – Shodai Sakane 3:1 (11:6, 6:11, 11:5, 11:7)
Andrej Gacina – Piotr Chodorski 3:1 (11:8, 12:14, 11:4, 11:4)
Alan Kulczycki – Jesus Cantero 0:3 (6:11, 12:14, 8:11)
Quadri Aruna – Piotr Chodorski 1:3 (7:11, 10:12, 11:9, 13:15)
Andrej Gacina/Alan Kulczycki – Shodai Sakane/Jesus Cantero 1:3 (5:11, 11:7, 4:11, 5:11)