You are currently viewing Liga Mistrzów: Orlicz walczył prawie do północy

Liga Mistrzów: Orlicz walczył prawie do północy

Jeden z najlepszych klubów LOTTO Superligi Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów wygrał z hiszpańskim CTT Les Borges 3:0 i przegrał z austriackim SPG Felbermayr Wels 2:3 w 1 dniu turnieju I rundy Ligi Mistrzów. Spotkanie z gospodarzami trwało 3 godziny 40 minut.

Pierwszy mecz w historii w Champions League zakończył się zwycięstwem Orlicza. Dwa z trzech pojedynków rozstrzygnęły się w setach do 6 punktów. Park Jeongwoo wygrał z zawodnikiem Akademii Zamojskiej Marcem Duranem, a Piotr Cyrnek z Norbertem Taulerem 3:2.

Z kolei Robert Floras pokonał Joana Masipa 3:1.

O g. 20:00 rozpoczął się mecz z zespołem z Austrii, uważanym za najgroźniejszego rywala. Wcześniej SPG Felbermayr Wels wygrał z TTC Ostrava 2016 3:0, a punkty zdobyli Andreas Levenko, Jiri Martinko i Maciej Kołodziejczyk. W spotkaniu z Orliczek mającego polskie korzenie Macieja Kołodziejczyka zastąpił Felix Wetzel, sprowadzony z Solex-Consult.

To był niesamowicie zacięty mecz, pełen zwrotów i dramaturgii. Polski zespół prowadził 1:0, przegrywał 1:2 i doprowadził do remisu 2:2. W ostatniej grze minimalnie Robert Floras przegrał z Jirim Martinko 5:6 w 5 secie. W sumie 4 z 5 pojedynków kończyło się skróconymi setami. Takiego widowiska już dawno nie było w europejskich pucharach.

W czwartek o g. 17:00 Global Pharma Orlicz 1924 zagra z TTC Ostrawa 2016.