You are currently viewing Liga Mistrzów: W tym sezonie zagrają aż 4 kluby z LOTTO Superligi

Liga Mistrzów: W tym sezonie zagrają aż 4 kluby z LOTTO Superligi

Aż 4 kluby z LOTTO Superligi zagrają w sezonie 2023/24 w Lidze Mistrzów. Czy nasze drużyny awansują do turnieju Final Four?

W I rundzie grupowej wystąpią debiutujący w Champions League brązowi medaliści ostatniego sezonu superligowego – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz (zdobywca Pucharu Polski i Superpucharu Polski) i Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

Obydwa zespoły muszą zająć 1 miejsce w swoich grupach, aby awansować do decydującej II rundy grupowej. W tej fazie rozgrywek już są Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Wicemistrz Polski Dekorglass Działdowo.

W historii męskiej Ligi Mistrzów najlepszym wynikiem polskiego klubu był półfinał Unii AZS AWFiS Gdańsk w sezonie 2015/16. Niewiele zabrakło do finału, bowiem w dwumeczu ze szwedzkim Eslov padły wyniki – 3:2 i 1:3.

W ćwierćfinałach LM grały Dartom Bogoria i Dekorglass.

Teraz sytuacja jest inna, ponieważ nie ma fazy ćwierćfinałowej. Zwycięzcy czterech grupy II rundy zakwalifikują się do Final Four w Saarbrucken (marzec 2024).

W ostatnich latach, poza klubami z Grodziska Mazowieckiego, Działdowa, grały Olimpia-Unia Grudziądz i Energa Manekin Toruń. Z kolei pierwszą polską ekipą w elitarnych rozgrywkach była Odra Głoska Księginice.

W tej edycji rywalizować będzie rekordowa liczba naszych drużyn. W I rundzie w środę i czwartek w austriackim Wels zagrają zawodnicy z Suchedniowa, a w sobotę i niedzielę w chorwackim Dubrowniku – tenisiści stołowi z Bydgoszczy.

Program:

Wels, 20 września,

  • 13:00 Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – CTT Les Borges,
  • 20:00 Global Pharma Orlicz 1924 – SPG Felbermayr Wels,

21 września

  • 17:00 Global Pharma Orlicz 1924 – TTC Ostrawa 2016

Global Pharma Orlicz 1924: Robert Floras, Daniel Bąk, Piotr Cyrnek, Park Jeongwoo.

Dubrownik, 23 września,

  • 11:00 Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – STK Libertas Marinkolor Dubrownik,
  • 19:00 Polski Cukier Gwiazda – PTE PEAC Kalo-Meh,

24 września

  • 11:00 Polski Cukier Gwiazda – Solex-Consult Wiener Neustadt

Polski Cukier Gwiazda: Artur Grela, Leonardo Mutti, Vladislav Ursu, Taku Takakiwa.