You are currently viewing Manush Utpalbhai Shah czwartym Hindusem w historii Gwiazdy

Manush Utpalbhai Shah czwartym Hindusem w historii Gwiazdy

  • Post category:Aktualności

W ostatnich latach Harmeet Desai, Sathiyan Gnanasekaran i Manav Thakkar reprezentowali LOTTO ZOOleszcz Gwiazdę Bydgoszcz w rozgrywkach LOTTO Superligi. Czwartym zawodnikiem z Indii w historii bydgoskiego klubu został Manush Utpalbhai Shah, zakontraktowany na sezon 2021-22.

– Manush Utpalbhai Shah to młody, 20-letni leworęczny, ofensywny zawodnik. Rozmawiałem o nim z Harmeetem Desaiem, który rozgrywał wspaniałe mecze w barwach naszej drużyny, i usłyszałem wiele pozytywnych słów o pingpongiście z Indii – mówi Zbigniew Leszczyński, prezes Lotto Zooleszcz Gwiazdy.

W LOTTO Superlidze występowali także inni gracze z Indii – Soumyajit Ghosh (Dojlidy Białystok) i Amalraj Athony (Morliny Ostróda, Fibrain AZS Politechnika Rzeszów). Z kolei rok temu Arjun Ghosh podpisał kontrakt z Uczelnią Państwową Zamość, ale z powodu pandemii i licznych obostrzeń w podróżowaniu tamten kontrakt anulowano.

– Manush Utpalbhai Shah to bardzo obiecujący tenisista stołowy, w pewnym momencie klasyfikowany był na 6 miejscu w rankingu światowym U-18 i na 1 miejscu na liście krajowej w Indiach. Z powodzeniem występował w licznych międzynarodowych turniejach, a Indie reprezentował m.in. w Mistrzostwach Azji Juniorów i Mistrzostwach Wspólnoty Brytyjskiej – dodał Leszczyński.

W 2020 roku w zawodach ITTF Challenge Plus w Omanie Manush Utpalbhai Shah zdobył brązowe medale w grze podwójnej i singlu U-21. Rok wcześniej wywalczył m.in. srebro Drużynowych Mistrzostw Azji Juniorów oraz brąz w China Junior Open (Golden Series) w Taicang. Po kolejne medale sięgnął w turniejach w Belgii i Tajlandii. Z kolei w latach 2015 – 2018 stawał na podium m.in. w Jordanii, Tunezji, Serbii, Portugalii. Grał m.in. w MŚJ 2018 w Australii.

Manush Utpalbhai Shah grał już w Polsce – w 2016 roku uczestniczył w ITTF World Junior Circuit Polish Junior & Cadet Open (Premium) w Cetniewie.

Dodaj komentarz