You are currently viewing Truls Moregard najwyżej w rankingu światowym

Truls Moregard najwyżej w rankingu światowym

Szwed Truls Moregard awansował z 20 na 18 miejsce, a Koreańczyk Jang Woojin (obaj Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz) spadł z 11 na 20 w najnowszym rankingu Międzynarodowej Federacji ITTF. Liderem jest Chińczyk Wang Chuqin.

Na 19 lokacie plasuje się Nigeryjczyk Quadri Aruna z Oxynetu Jarosław.

Z zawodników, którzy są w szerokich składach klubów LOTTO Superligi, na 13 pozycji sklasyfikowany jest Egipcjanin Omar Assar (Polski Cukier Gwiazda). Ale zawodnik z Afryki nie zadebiutował w polskiej superlidze.

W TOP 30 są jeszcze Duńczyk Jonathan Groth z Dekorglassu Działdowo – 27 miejsce i Tajwańczyk Kao Cheng-Jui z Polski Cukier Gwiazdy.

Dalsze miejsca zawodników z LOTTO Superligi: 61 Chorwat Andrej Gacina z Oxynetu, 73 Miłosz Redzimski z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki, 76 Portugalczyk Joao Monteiro z SBR Dojlidy Białystok, 84 Lam Siu Hang (Hongkong) z Polski Cukier Gwiazda, 90 Słowak Lubomir Pistej z Oxynetu, 91 Grek Panagiotis Gionis z Dartomu Bogorii.

Z polskich tenisistów stołowych, Maciej Kubik jest 95, Jakub Dyjas (Dekorglass) 108, Samuel Kulczycki 167, Mateusz Zalewski (Palmiarnia Zielona Góra) 190.

Obecnie pingpongiści z superligi uczestniczą w turnieju Saudi Smash w Arabii Saudyjskiej. W 1 rundzie kwalifikacji m.in. Panagiotis Gionis wygrał z Tajwańczykiem Liao Cheng-Tingiem 3:1, a Lam Siu Hang z Singapurczykiem Pang Yew En Koenem 3:0 i Włoch Matteo Mutti (Polski Cukier Gwiazda) z Chorwatem Filipem Żeljko 3:1.