You are currently viewing Alan Kulczycki dołączył do Sokołowa S.A. Jarosław

Alan Kulczycki dołączył do Sokołowa S.A. Jarosław

Jeden z najbardziej utalentowanych polskich zawodników młodego pokolenia Alan Kulczycki dołączył do Sokołowa S.A. Jarosław. „Planujemy kilka transferów i walkę o play-off w nowym sezonie LOTTO Superligi” – mówi Kamil Dziukiewicz, prezes i menedżer klubu z Jarosławia.

Bardzo się cieszę, że tak utalentowany tenisista stołowy jak Alan Kulczycki zagra w naszym zespole. Co więcej, na co dzień będzie uczył się we współkierowanej przeze mnie Szkole Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu. Bardzo mi zależy, aby zawodnicy i zawodniczki podążali zarówno ścieżką rozwoju sportowego, jak i edukacyjnego, a wszystko na wysokim poziomie – powiedział Kamil Dziukiewicz.

W wieku 15 lat Alan Kulczycki zadebiutował w Lotto Superlidze w Poltarex Pogoni Lębork. Zdobywał doświadczenie u boku Bogusława Koszyka i Adama Dosza czy Koreańczyka Baek Kwagila.

Wspólne treningi Alana w SMS Jarosław z zawodnikami, którzy także już wystąpili w superligowych rozgrywkach będzie wartością dodatnią transferu Kulczyckiego. W naszej szkole uczą się i trenują m.in. Ania Brzyska, Szymon Brud, Dawid Jadam, Jagoda Chwojko i Szymon Flaumenhaft. Cieszę się, że pod okiem naszego sztabu szkoleniowego Alan Kulczycki będzie coraz lepszym zawodnikiem i osiągał korzystne wyniki – dodał menedżer Kamil Dziukiewicz.

Alan Kulczycki, młodszy brat Samuela Kulczyckiego, był już Mistrzem Polski w singlu w żakach, młodzikach i kadetach. W ubiegłym roku z Miłoszem Redzimski zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Europy Kadetów w Chorwacji.

Jestem w stałym kontakcie z ojciem Alana i jednocześnie jego pierwszym trenerem Szymonem Kulczyckim. Kiedy będzie przerwa w szkole lub w turniejach bądź lidze, Alan będzie trenował w ośrodku w Niemczech. W ten sposób mamy gwarancję, że będzie stale podnosił swój poziom sportowy. Już dziś uważam ten transfer za bardzo udany. Bardzo mi miło, że taki chłopak dostaje szansę u nas, w Jarosławiu. Dawid i Szymon przetarli szlak, a teraz przyszedł czas i na Alana – dodał prezes klubu Sokołów S.A. Jarosław.

Dodaj komentarz