You are currently viewing Za miesiąc początek sezonu w LOTTO Superlidze – ważne zmiany!
FOTO JAKUB PIASECKI / APR

Za miesiąc początek sezonu w LOTTO Superlidze – ważne zmiany!

Tylko miesiąc pozostał do rozpoczęcia 15 sezonu LOTTO Superligi. Zawodowe rozgrywki ligowe tenisistów stołowych odbywają się w naszym kraju od 2009 roku. Sezon 2023/24 zapowiada się szczególnie ciekawie. Poza walką o Mistrzostwo Polski, aż 4 kluby rywalizować będą w Lidze Mistrzów.

W LOTTO Superlidze, kierowanej przez prezesa Zbigniewa Leszczyńskiego, zagra 12 drużyn, w pierwszej rundzie systemem każda z każdą, a w drugiej zostaną podzielone na Grupą Mistrzowską miejsca 1-6 i Grupę Spadkową miejsca 7-12.

Do play-off awansuje aż 8 zespołów – 6 z Grupy Mistrzowskiej oraz 2 z Grupy Spadkowej.

Nowością jest faza rywalizacji o utrzymanie z udziałem ostatnich 4 zespołów z Grupy Spadkowej. Zagrają systemem każdy z każdym, z zachowaniem wyników z rundy zasadniczej.

Wszystkie pojedynki – maksymalnie pięć (cztery single oraz debel) – rozgrywane są do 3 wygranych setów. Z tym że każdy 5 set kończy się w momencie zdobycia przez jednego z zawodników 6 punktów.

Tytułu bronić będzie Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. W poprzednim sezonie srebro zdobył Dekorglass Działdowo, a brąz Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Wszystkie wymienione kluby zagrają w Lidze Mistrzów.