You are currently viewing Wandżi ponownie w Białymstoku!

Wandżi ponownie w Białymstoku!

Po 2 latach przerwy, Wang Zeng Yi ponownie podpisał kontrakt z SBR Dojlidami Białystok. W zespole z Podlasia występował już w latach 2016-21, a następnie był grającym trenerem AZS AWFiS Balta Gdańsk.

Zdecydowałem się na powrót z dwóch powodów. Bardzo dobrze czułem się przez 5 lat w białostockim klubie, a ponadto będę grał tylko w niektórych meczach, gdyż zamierzam łączyć występy w SBR Dojlidy z rywalizacją w ligach zagranicznych – mówi Wandżi, były Mistrz i Wicemistrz Europy w deblu.

W czerwcu skończy 40 lat, a do tej pory nie grał w żadnej lidze europejskiej poza LOTTO Superligą.

Rozmawiam z klubami z Hiszpanii i Szwajcarii, z tym że w tym drugim kraju zawodnicy mają pozwolenie na występy łącznie w dwóch ligach – dodał Wang Zeng Yi.

W Dojlidach zanotował w sumie 95 zwycięstw w singlu i miał 49 porażek. Za jego “kadencji” białostoczanie najlepiej grali w sezonie 2019/20. Rozgrywki nie zostały dokończone, a w momencie przerwania – z powodu pandemii – podlaska drużyna zajmowała 4 miejsce.

Wandżi pożegnał się z Dojlidami w ćwierfinale play-off w 2021 roku z… AZS AWFiS Balta (2:3), kiedy pokonał Szymona Malickiego 3:0.

Dodaj komentarz