You are currently viewing Sypnęło niespodziankami, Badowski przegrał z Małachowskim, a Floras z Kulpą

Sypnęło niespodziankami, Badowski przegrał z Małachowskim, a Floras z Kulpą

Sypnęło niespodziankami w pierwszym dniu 91 Indywidualnych Mistrzostw Polski w Płocku. W turnieju nie ma już m.in. Marka Badowskiego i Roberta Florasa, którzy zdobywali już srebrne medale, m.in. – odpowiednio – w 2022 i 2021 roku.

Po zwycięstwie z Łukaszem Sokołowskim 4:0, w 3 rundzie (1/8 finału) Marek Badowski przegrał z Michałem Małachowskim 2:4. Z kolei Robert Floras pokonał Szymona Malickiego 4:0, zaś w meczu o ćwierćfinał uległ Konradowi Kulpie 2:4.

W 1/4 finału Michał Małachowski spotka się z Tomaszem Lewandowskim, a Konrad Kulpa z obrońcą trofeum Jakubem Dyjasem. W innych parach zagrają: Patryk Dziuba – Samuel Kulczycki i Damian Węderlich – Maciej Kubik.

Bardzo dobrze spisuje się, poza wspomnianymi wyżej Michałem Małachowskim i Konradem Kulpą, także Patryk Dziuba, który ograł Xu Wenlianga 4:3, Tomasza Kotowskiego 4:1 i Jarosława Tomickiego 4:1.

Jako jedyny do ósemki bez straty seta awansował Samuel Kulczycki, złoty medalista IMP z 2021 roku. Pokonał po 4:0 Dawida Michnę i Jakuba Stecyszyna. Natomiast mocno natrudzić się musiał Maciej Kubik, który wygrywał po 4:3 z Adamem Doszem (przegrywał 0:2, 1:3) i Antonim Witkowskim (z 3:0 zrobiło się 3:3).

W hicie 1/8 finału Jakub Dyjas zwyciężył w meczu z innym kadrowiczem Miłoszem Redzimskim 4:2.

Komplet wyników
https://www.pzts.pl/pliki/wyniki/imp_sg_m.pdf

Dodaj komentarz