You are currently viewing Po 15 latach Tomasz Lewandowski opuszcza Fibrain AZS Politechnikę

Po 15 latach Tomasz Lewandowski opuszcza Fibrain AZS Politechnikę

Od powstania LOTTO Superligi w 2009 roku Tomasz Lewandowski występował w Fibrain AZS Politechnice. Łącznie z rzeszowskim klubem był związany nieprzerwanie od 15 lat. Ale w nowym sezonie zagra w Dojlidach Białystok.

Nasz rzeszowski klub dysponuje ograniczonym budżetem, dlatego trzeba było wybierać, albo pozostawimy doświadczonych zawodników, albo zespół opieramy na młodzieży. Zdecydowaliśmy, że większość środków przekażemy na szkolenie dzieci i młodzieży, a to oznacza, że drużyna w LOTTO Superlidze oparta będzie na juniorach – stwierdził Tomasz Lewandowski.

Dotychczasowy grający trener akademików pozostanie w sztabie szkoleniowym klubu z Rzeszowa, ale zagra w Dojlidach.

– Musiałem dokonać wyboru, bo nie bylibyśmy w stanie zapewnić odpowiednie szkolenie naszej młodzieży i jednocześnie grać o play-off w LOTTO Superlidze. Na co dzień będziemy pracować w gronie kilku trenerów, a w LOTTO Superlidze drużynę poprowadzi Karol Paśko.

36-letni Tomasz Lewandowski jest byłym Mistrzem Polski w singlu i deblu, a z rzeszowianami zdobywał brązowe medale w DMP.

Trzeba było podjąć ważne sportowo kroki, Piotr Chodorski odszedł do Akademii Zamojskiej, ja do Dojlid, zaś na stałe występować będą m.in. Szymon Kolasa, Patryk Dziuba, Damian Korczak, Miłosz Sawczak i inni – dodał Tomasz Lewandowski.

Podczas zakończonych w Gliwicach Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek zawodnicy i zawodniczki Politechniki Rzeszów zdobyli aż 11 medali. W singlu Szymon Kolasa zdobył srebro, a Patryk Dziuba brąz.

Dodaj komentarz