You are currently viewing Jutro losowanie Młodzieżowych ME U21 w Belgii

Jutro losowanie Młodzieżowych ME U21 w Belgii

Grający w klubach LOTTO Superligi Artur Grela (LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz) i Jan Zandecki (Olimpia-Unia Grudziądz) oraz byli zawodnicy klubu z Grudziądza Samuel Kulczycki i Maciej Kubik jutro (9 listopada) poznają rywali w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Turniej odbędzie się w dniach 10 – 14 listopada w Spa w Belgii.

Wszyscy wymienieni zawodnicy wywalczyli awans na MME U21 na podstawie rankingu ETTU. W deblu Artur Grela zagra z Janem Zandeckim oraz wspólnie wystąpią Mistrzowie Europy Juniorów Samuel Kulczycki i Maciej Kubik. W mikście Artur Grela wystąpi z Anną Węgrzyn, Jan Zandecki z Julią Szymczyk, Samuel Kulczycki z Katarzyną Węgrzyn i Maciej Kubik z Gabrielą Dyszkiewicz.

Trenerami męskiej reprezentacji są szkoleniowcy związani z klubami LOTTO Superligą – Tomasz Krzeszewski (Morliny Ostróda) i Patryk Jendrzejewski (Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz).

Na liście startowe MME U21 wśród mężczyzn jest 56 zawodników, m.in. Rumuni Cristian Pletea i Rares Sipos oraz Grek Ionnis Sgouropoulos i Rosjanie Lev Katsman, Vladimir Sidorenko. Wczoraj trzech ostatnich zagrało w składzie niemieckiego TTC Neu-Ulm przeciwko Dartomowi Bogorii w Grodzisku Mazowieckim (3:2). Lev Katsman wygrał z Chuangiem Chih-Yuan i Panagiotisem Gioniosem, a Ionnis Sgouropoulos pokonał swojego rodaka Panosa Gionisa.

W belgijski Spa mają wystąpić także m.in. Mołdawianin Vladislav Ursu (Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz), Chorwat Ivor Ban, Austriak polskiego pochodzenia Maciej Kołodziejczyk i Mistrz Europy Juniorów Niemiec Kay Strumper.

W grze podwójnej poza Polakami, zgłoszeni są m.in. Mistrzowie Europy Seniorów Maxim Grebnev i Lev Katsman, którzy w finale w Warszawie wygrali z Jakubem Dyjasem (Dekorglass Działdowo) i Belgiem Cedricem Nuytinckiem. Razem w Belgii wystąpią Vladislav Ursu i Maciej Kołodziejczyk oraz Ionnis Sgouropoulos i Vladimir Sidorenko.

Dodaj komentarz