You are currently viewing Folwarski będzie łączył grę w LOTTO Superlidze i holenderskiej ekstraklasie

Folwarski będzie łączył grę w LOTTO Superlidze i holenderskiej ekstraklasie

„Tak jak dotychczas będę występował zarówno w LOTTO Superlidze, jak i Ekstraklasie Holandii. Mój nowy klub LOTTO Superligi wkrótce ogłosi transfer. W Holandii nie zmieniam drużyny” – mówi Jakub Folwarski, który 3 maja skończy 26 lat.

Grający stylem defensywnym Jakub Folwarski już pożegnał się z TTS Polonia Bytom. W swoim premierowym sezonie w LOTTO Superlidze, mimo kłopotów zdrowotnych, grał na dobrym poziomie i zanotował solidny bilans w singlu 11 – 10. Gorzej było w deblu z Adrianem Więckiem 1 – 5.

W Bytomiu byli zainteresowani moim pozostaniem, ale nie dostałem konkretnej oferty. A nie mogłem już dłużej czekać – powiedział Jakub Folwarski.

Będzie łączył grę w De Boer Taverzo Zoetermeer w Holandii z występami w LOTTO Superlidze.

Wszystko już jest niemal ustalone, będę do dyspozycji trenerów obydwu drużyn. I tak jak dotychczas, pozostaję w grupie treningowej w Grodzisku Mazowieckim. Związałem się z tym miejscem sportowo, to najlepsze, elitarne miejsce w Polsce do treningu. Poza tym mieszkam na stałe w tym podwarszawskim mieście. Bardzo dobrze mi się współpracuje z klubem Dartom Bogoria, bardzo dobrze czuję się również w Taverzo – podkreślił.

Z grona wychowanków Pogoni Siedlce w LOTTO Superlidze grają także Kamil Kurowski w Dekorglassie Działdowo i Tomasz Tomaszuk w AZS AWFiS Balta Gdańsk.

W 90 Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Częstochowie Jakub Folwarski w singlu wygrał z Alanem Wosiem 4:2 i Arturem Grelą 4:1, a o wejście do ćwierćfinału przegrał z Markiem Badowskim 0:4. W grze podwójnej nie powiodło mu się w parze z Adrianem Więckiem, bowiem odpadli w 1 rundzie.

Dodaj komentarz