You are currently viewing Drugi finał najlepszego zawodnika polskiej LOTTO Superligi

Drugi finał najlepszego zawodnika polskiej LOTTO Superligi

Panagiotis Gionis, najlepszy tenisista LOTTO Superligi 2023/24, zdobył tytuł mistrzowski z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowieckim. W finale ligowym wystąpił też w Grecji, gdzie wywalczył srebro z Panathinaikosem Ateny.

Po raz 3 z rzędu – podobnie jak „Gladiatorzy” w Polsce – po złoto sięgnął Olympiacos Pireus, pokonując w emocjonującym finale, trwającym 4 godziny 45 minut, Panathinaikos 4:3.

Panagiotis Gionis wygrał z występującym ostatnio w Olimpii-Unii Grudziądz Ioannisem Sgouropoulosem 3:2 i 16:14 w ostatnim secie, a także przegrał z Niemcem Dimitrijem Ovtcharovem 1:3.

W składach zespołów wystąpili także: Panathinaikos – Tomislav Pucar; Panathinaikos – Emmanuel Lebesson, Konstantinos Konstantinopoulos. W decydującej grze deblowej Ovtcharov i Pucar pokonali Konstantinopoulosa i Lebessona 3:0.

Co ciekawe, Panagiotis Gionis zagrał w lidze greckiej po 23-letniej przerwie.

– Udało się nam postawić Olympiacosowi, mającemu w składzie dwóch tenisistów stołowych z TOP 20 na świecie, i to jest sukcesem. Plus gra tam Sgouropoulos. Niestety losowanie nie było dla nas korzystne. Chciałem zmierzyć się z Pucarem i Konstantinopoulosem. Mecz był niesamowity, na poziomie Ligi Mistrzów, i cieszę się, że zapewniliśmy kibicom wielkie emocje – mówi Panos Gionis.

Wspaniałym widowiskiem był finał naszej LOTTO Superligi w Szeligach, gdzie Dartom Bogoria wygrał z Dekorglassem Działdowo 3:2. Grek Panos Gionis przy stanie 0:2 pokonał Jakuba Dyjasa 3:1.