You are currently viewing Bardzo dobre wyniki przedstawicieli LOTTO Superligi w czempionacie Weteranów

Bardzo dobre wyniki przedstawicieli LOTTO Superligi w czempionacie Weteranów

Niemal wszystkie mecze eliminacyjne w singlu i deblu wygrali tenisiści stołowi związani z klubami LOTTO Superligi w odbywających się w Rzymie Mistrzostwach Świata Weteranów.

Występujący ostatnio w SBR Dojlidy Białystok Portugalczyk Joao Monteiro wygrał w grupie trzy spotkania – z występującym w angielskich barwach Pawłem Orzechowskim 3:0 oraz dwa razy walkowerem.

Jarosław Tomicki (KTS Gliwice ma zastąpić Oxynet Jarosław w superlidze) pokonał po 3:0 Norwega Magnusa Vikstroema, Brazylijczyka Luisa Claudio Tobaru, Niemca Floriana Becka.

Grzegorz Adamiak (trener beniaminka Energi Manekina Toruń) ograł – po 3:0 – Greka Fotiosa Baroutakisa, Włocha Stefano Bancalariego i Niemca Kaia Otterbacha.

Krzysztof Piotrowski (menedżer toruńskiego zespołu) ma taki sam bilans 3-0 i 9:0 w setach. Triumfował w meczach z Włochem Aldo Belmonte, Niemcem Stefanem Elsnerem i Rosjaninem Olegiem Bereznevem.

Wojciech Potrykus (menedżer Poltarex Pogoni Lębork) wygrał z Niemcem Johannesem Roehem 3:0, Francuzem Chen Guan Mingiem 3:2 i Hiszpanem Gonzalo Galanem Saulnierem walkowerem

Dariusz Steuer (prezes drużyny z Gliwic) pokonał Włocha Andreę Benettiego 3:1 i Niemca Jana Kuenstle walkowerem oraz przegrał z Anglikiem Shi Guangiem 2:3.

Karol Szotek (KTS Gliwice) triumfował w spotkaniach z Niemcem Mario Liesche 3:0, Anglikiem Anitem Debem 3:1 i Francuzem Davidem Pino (walkowerem).

W deblu w eliminacjach z powodzeniem grali m.in.: Jarosław Tomicki/Dariusz Steuer, Karol Szotek/Bartosz Kwodawski, Wojciech Potrykus/Tadeusz Piotrowski i Krzysztof Piotrowski/Grzegorz Adamiak oraz Joao Monteiro/Goncalo Castanheira.