You are currently viewing Dartom Bogoria w silnym składzie na rewanż w Pucharze Europy ETTU

Dartom Bogoria w silnym składzie na rewanż w Pucharze Europy ETTU

Grek Panagiotis Gionis i Miłosz Redzimski wracają do składu Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Jutro o g. 18:00 wicelider LOTTO Superligi rozegra u siebie rewanżowy mecz półfinału Pucharu Europy ETTU z USD Apuania Carrara Tennistavolo.

We Włoszech Dartom Bogoria przegrał 0:3, ale grał wtedy bez Panagiotisa Gionisa i Miłosza Redzimskiego. Grecki zawodnik nie mógł przylecieć do Italii z powodu pozytywnego testu na Covid, a Miłosz Redzimski występował wtedy w WTT Youth Contender w belgijskim Spa, gdzie zdobył złoty i brązowy medale. Następnie przenosił się na zawody tej samej rangi do Metz we Francji.

Poza tym włoscy organizatorzy meczu długo uniemożliwiali wejście do hali dwóm zawodnikom Dartomu Bogorii – Michałowi Gawlasowi i Czechowi Pavlovi Siruczkowi. Ostatecznie Michał Gawlas miał zaledwie kilkanaście minut na przygotowania do rywalizacji z Chorwatem Andrejem Gaćiną, Mistrzem Polski w barwach Dekorglassu Działdowo.

W środę w składzie mazowieckiej drużyny będą Panagiotis Gionis, Miłosz Redzimski i uczestnicy spotkania wyjazdowego Marek Badowski, Pavel Siruczek i Michał Gawlas.

Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego muszą wygrać 3:0 lub 3:1, aby zdobyć 3 punkty i tym samym odrobić straty sprzed tygodnia. Jeśli to się uda, dojdzie w środę wieczorem do Golden Match. Wówczas rozgrywane będą dodatkowe pojedynki jednosetowe. Zespół, który zwycięży w dwóch takich krótkich pojedynkach, awansuje do wielkiego finału.

W drugiej parze 1/2 finału rywalizują SolexConsult TTC Wiener Neustadt (Austria) i Asisa Borges Vall (Hiszpania). W pierwszym meczu austriacki klub zwyciężył 3:2, a rewanż w piątek 25 lutego w Hiszpanii.

Zwycięstwo zespołowi z Wiener Neustadt zapewnił Czech Tomas Konecny, który pokonał Marca Durana 3:1. W LOTTO Superlidze Tomas Konecny grał 5 sezonów w klubie z Bytomie (lata 2013 – 2018) i 1 w Jarosławiu (2018 – 2019).

Dodaj komentarz