You are currently viewing WTT Feeder: Polacy w finale debla i półfinale singla

WTT Feeder: Polacy w finale debla i półfinale singla

Biało-Czerwoni dominują w zawodach World Table Tennis Feeder w Havirovie. Jakub Dyjas i Samuel Kulczycki awansowali do finału debla, a Miłosz Redzimski jest w półfinale singla. Decydujące mecze odbędą się w środę.

We wtorkowych spotkaniach, w ćwierćfinale Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo) i Samuel Kulczycki (Liebherr Ochsenhausen/Dekorglass Dziadłowo) wygrali z Ukraińcami Antonem Limonovem, Mykytą Zavadą 3:1 (10,5,-7,5) oraz w półfinale z Lam Siu Hangiem (Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz) i Ho Kwan Kitem 3:2 (-3,5,-8,6,8).

W jutrzejszym finale rywalami reprezentantów Polski będą Park Gyuhyeon (Olimpia-Unia Grudziądz) i Oh Junsung z Korei Południowej.

Natomiast Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) także odniósł dziś dwa zwycięstwa – w 1/8 finału z Koreańczykiem Jang Seongilem 3:2 (-9,-5,6,10,10) i ćwierćfinale z Hindusem Manavem Thakkarem 3:1 (7,11,-9,11).

O awans do finału Miłosz Redzimski zagra z Hiszpanem Alvaro Roblesem, który w ćwierćfinale wyeliminował Lam Siu Hanga.

W drugim dniu Pucharu Świata w Makau (faza grupowa) zwyciężali tenisiści stołowi z LOTTO Superligi: Szwed Truls Moregard (Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz) z Irańczykiem Noshadem Alamiyanem 3:1, Duńczyk Jonathan Groth (Dekorglass Działdowo) z Chorwatem Andrejem Gaciną (Oxynet Jarosław) 3:1 i Tajwańczyk Kao Cheng-Jui (Polski Cukier Gwiazda) z Chilijczykiem Nicolasem Burgosem 4:0.