You are currently viewing An Jaehyun i Hwang Minha z medalami Drużynowych Mistrzostw Świata

An Jaehyun i Hwang Minha z medalami Drużynowych Mistrzostw Świata

Reprezentacja Korei Południowej, w składzie z zawodnikami klubów LOTTO Superligi An Jaehyunem i Hwang Minha, po zwycięstwie z Hongkongiem 3:1 zagwarantowała sobie medal w rozgrywanych w Chengdu Drużynowych Mistrzostwach Świata.

Od tego sezonu An Jaehyn, brązowa medalista MŚ 2019 w singlu, jest tenisistą stołowym Mistrza Polski Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki, a Hwang Minha podpisał kontrakt z klubem Oxynet Jarosław.

Pingpongiści z polskich klubów nie zagrali w meczu przeciwko Hongkongowi. W zespole pokonanych wystąpili natomiast Wong Chung Ting, Ng Pak Nam i Lam Siu Hang. Wszyscy już grali w LOTTO Superlidze, a w tym sezonie Lam Siu Hang będzie rywalizował w naszych rozgrywkach w barwach LOTTO Polski Cukier Gwieździe Bydgoszcz.

W poszczególnych pojedynkach Wong Chun Ting wygrał z Cho Seungminem 3:2, Ng Pak Nam przegrał z Jang Woojinem 0:3, Lam Siu Hang z Cho Daeseongiem 1:3, a Wong Chun Ting z Jang Woojinem 1:3.

W półfinałach Korea Płd. spotka się z Niemcami, a broniący tytułu Chińczycy z Japonią. Poza strefą medalową Szwecja w składzie z Trulsem Moregardem, aktualnym Wicemistrzem Świata. Były zawodnik Dekorglassu Działdowo przegrał z 2-krotnym Mistrzem Olimpijskim Ma Longiem 0:3, a Szwedzi ulegli gospodarzom 0:3.

Dodaj komentarz