You are currently viewing Amirreza Abbasi dołączył do Sokołowa S.A.

Amirreza Abbasi dołączył do Sokołowa S.A.

Polscy kibice znają z pewnością takich irańskich tenisistów stołowych, jak Noshad Alamiyan i Nima Alamian oraz grający w ZKS Palmiarnia Zielona Góra – Navid Shams. Od nowego sezonu LOTTO Superligi w drużynie Sokołów S.A. będzie występował Amirreza Abbasi.

To zawodnik urodzony w 2000 roku, który obecnie gra w austriackiej ekstraklasie w zespole Badener AC.

W tym sezonie jego bilans w Austrii to 19-6 w grze pojedynczej, co dało mu 2 miejsce w rankingu w Austrii, za Tomasem Konecnym 18-4, który grał u nas w sezonie 2018/19 – mówi Kamil Dziukiewicz, prezes i menedżer Sokołowa S.A. Jarosław.

W 2018 roku Amirreza Abbasi zdobył w reprezentacją Iranu brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Azji Juniorów, a później grał w Mistrzostwach Świata Juniorów.

W karierze juniorskiej nowy sezon zawodnik Sokołowa S.A. Jarosław wygrywał m.in. z Jha Kanakiem, Vladimirem Sidorenko, Kwak Yu Bin i Feng Yi-Hsinem.

W obecnym sezonie LOTTO Superligi w drużynie z Podkarpacia występowali – z grona zagranicznych zawodników – Sathiyan Gnanasekaran z Indii, Brazylijczyk Eric Jouti, Grek Konstantinos Angelakis i Rosjanin Grigory Vlasov.

Dodaj komentarz