You are currently viewing Amirezza Abbasi trzy razy na podium w Czechach

Amirezza Abbasi trzy razy na podium w Czechach

W Czechach regularnie odbywają się 8-osobowe turnieju w ramach “TTStar Series”. W ostatnim tygodniu 3-krotnie na podium znalazł się Amirreza Abbasi, który w nowym sezonie LOTTO Superligi będzie grać w Sokołowie S.A. Jarosław. W Pradze Irańczyk dwa razy zajął 1 miejsce i raz był 2.

W pojedynkach finałowych – kolejno – reprezentant Iranu wygrał z Egipcjaninem Mohamedem Shoumanem 3:0 i Czechem Michalem Benesem 3:0 oraz przegrał z innym zawodnikiem gospodarzy Davidem Reitspiesem.

W każdych dwudniowych zawodach bierze udział 8 pingpongistów, najwięcej Czechów, ale są też cudzoziemcy. Nie brakowało też Polaków, chociaż ostatnio nie grali. Rywalizacja odbywa się najpierw systemem każdy z każdym, a czterech z najlepszym bilansem gier przechodzi do półfinału.

W trzech wymienionych turniejach Amirreza Abbasi, którego wkrótce zobaczymy w barwach jarosławian, triumfował w 20 z 27 meczów. Warto zaznaczyć, że w półfinałach pokonał bardzo doświadczonych pingpongistów znanych z występów w naszej LOTTO Superlidze, Czechów Jirziego Vrablika i Miroslava Horejsiego, a także ograł Ukraińca Oleksandra Tymofieieva.

W rozgrywkach grupowych Irańczyk zwyciężał w rywalizacji m.in. ze Słowakiem Jakubem Zelinką oraz Czechami Tomasem Konecnym (obaj grali kiedyś w barwach klubu z Jarosławia), czy też byłym reprezentantem Niemiec Thomasem Keinathem.

W nowym sezonie LOTTO Superligi w prowadzonym przez Kamila Dziukiewicza Sokołowie S.A. grać będą także m.in. Alan Kulczycki, Ukrainiec Jaroslaw Zhmudenko i Hwang Minha z Korei Południowej.

Dodaj komentarz