You are currently viewing Shogo Tahara nowym nabytkiem torunian

Shogo Tahara nowym nabytkiem torunian

  • Post category:Aktualności

Do azjatyckiej grupy zawodników Energi Manekina Toruń dołączył Japończyk Shogo Tahara. „Potrafi grać w tenisa stołowego, m.in. przed 2 laty pokonał Samuela Walkera, brązowego medalistę Drużynowych Mistrzostw Świata 2016” – mówi Krzysztof Piotrowski, prezes i menedżer toruńskiego klubu.

Do pojedynku Shogo Tahary z Anglikiem Samuelem Walkerem doszło podczas ITTF Challenge Seria Open w 2019 roku.

– Zwyciężył w dużo wyżej notowanym w rankingu światowym Anglikiem 4:0 – podkreślił Krzysztof Piotrowski.

W zawodach na Bałkanach reprezentacji Japonii pokonał również m.in. znanych z gry w klubach LOTTO Superligi Hindusa Harmeeta Desaia 4:3 i Rosjanina Sadi Ismailova 4:3. W ćwierćfinale singla przegrał z Anglikiem Paulem Drinkhallem 1:4.

– W Polsce Shogo Tahara jest praktycznie nieznany. To zawodnik młody, praworęczny i trudny do rozpracowania przez przeciwników. Ma dobry serwis i obustronny atak. Jest szybki i zwinny oraz jak wszyscy Azjaci waleczny – dodał szef Energi Manekina Toruń.

Po raz ostatni Shogo Tahara grał w japońskiej kadrze w europejskich turniejach w 2019 roku, m.in. na Słowenii, gdzie doszedł do ćwierćfinału w U-21. Wygrał wtedy m.in. z Anglikiem Tomem Jarvisem 2:3. W deblu występował z Yuki Matsuyamą, który również jest zgłoszony do LOTTO Superligi przez klub z Torunia.

Dodaj komentarz