You are currently viewing Lubomir Pistej: „Celem Oxynetu jest medal”

Lubomir Pistej: „Celem Oxynetu jest medal”

„Celem KSTS Oxynet Jarosław jest medal w LOTTO Superlidze” – mówi bardzo doświadczony reprezentant Słowacji 39-letni Lubomir Pistej, który niedawno zadebiutował w klubie z Podkarpacia i polskich rozgrywkach.

– Mamy bardzo mocny zespół i jeśli będziemy grać dobrze i w pełnym składzie, możemy myśleć o najwyższych miejscach w superlidze – powiedział Lubomir Pistej, 3-krotny medalista Mistrzostw Europy, pozyskany do Oxynetu przez prezesa-menedżera Kamila Dziukiewicza.

Zespół z Jarosławia zaczął sezon 2023-24 w LOTTO Superlidze od 2 zwycięstw i 2 porażek. Zajmuje 8 miejsce. Słowak Lubomir Pistej wystąpił w meczu z Palmiarnią Zielona Góra (3:2), w którym wygrał z Patrykiem Bieleckim 3:1 i przegrał z Irańczykiem Navidem Shamsem 2:3. W piątym secie uległ Azjacie 5:6.

– Sety rozgrywane do 6 punktów są szansą dla zawodników z niższej półki. Mogą zaskoczyć silniejszych przeciwników w takiej krótkiej grze – stwierdził Lubomir Pistej.

Opowiadając o kulisach przejścia do KSTS Oxynet, dodał:

– Przed podpisaniem kontraktu nie wiedziałem praktycznie nic o klubie. Wcześniej w Jarosławiu grał mój rodak Jakub Zelinka, ale z nim rozmawiałem dopiero później. Opowiedział mi o swojej drodze do klubu i był wdzięczny za szansę, jaką tutaj otrzymał. A co do mnie, już 10 lat temu miał propozycję z polskiej drużyny, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

W tym sezonie Lubomir Pistej występuje także we włoskim USD Apuania Carrara i francuskim Nantes.

– Konkurencja w polskiej LOTTO Superlidze jest bardzo silna, jest bowiem gra u was wielu świetnych tenisistów stołowych – przyznał.

Przed sezonem Kamil Dziukiewicz pozyskał też innych zawodników jak Nigeryjczyk z portugalskim paszportem Quadri Aruna, Japończyk Yuto Kizukuri i Chorwat Andrej Gacina.