You are currently viewing Quadri Aruna: „Mam świetne wspomnienia z Polski”

Quadri Aruna: „Mam świetne wspomnienia z Polski”

„Już zanim podpisałem kontrakt z Oxynetem Jarosław, miałem świetne wspomnienia z waszego kraju, bowiem w 2017 roku wygrałem Polish Open” – mówi Quadri Aruna, jeden z najlepszych tenisistów stołowych na świecie, który od tego sezonu gra w LOTTO Superlidze.

Równo 6 lat temu reprezentant Nigerii z portugalskim paszportem zwyciężył w ITTF Challenge w Częstochowie. W finale wygrał 4:2 z japońskim piórkowcem Kaii Yoshidą, obecnie występującym w Dekorglassie Działdowo.

– Cieszę się, że trafiłem do Oxynetu Jarosław, to wspaniały klub z ciekawą historią. Spotkałem tutaj bardzo sympatycznych ludzi, na czele z prezesem Kamilem Dziukiewiczem – powiedział ćwierćfinalista Mistrzostw Świata w Houston w 2021 roku.

W LOTTO Superlidze Quadri Aruna zadebiutował 5 września w meczu przed jarosławską publicznością. Oxynet przegrał z Akademią Zamojską Zamość 2:3.

– Mój debiut nie był taki zły, pokonałem Sakane i poniosłem porażkę z Chodorskim. Było mi jednak smutno, ponieważ nie wygraliśmy w swojej hali – dodał.

Quadri Aruna na co dzień mieszka w Lizbonie, gdzie trenuje z innymi Nigeryjczykami i Portugalczykami, jak Bode Abiodun, Hassan Arishekola, Tiago Apolonia, Diogo Chen itd.

W składzie z nowymi zawodnikami Quadrim Aruną, Andrejem Gaciną czy Lubomirem Pistejem i grającym drugi sezon tenisistami stołowymi, Oxynet zaliczany jest do kandydatów do podium LOTTO Superligi.

– Pierwszym celem jest zakwalifikowanie się do play-off, a następnie możemy zacząć myśleć o walce o tytuł. Na wszystko trzeba ciężko zapracować. Jeśli znajdziemy się w play-off, nie będzie rzeczy niemożliwych do zrealizowania – dodał pingpongista zajmujący 16 miejsce w rankingu światowym. Do niedawno Quadri Aruna był 10.