You are currently viewing Floras na “remis” w lidze szwedzkiej

Floras na “remis” w lidze szwedzkiej

• Post category:Aktualności

Jeden z najlepszych zawodników LOTTO Superligi Robert Floras (Polonia Bytom) dzisiaj wieczorem zagrał w meczu ligi szwedzkiej. Jego zespół BTK Kävlinge przegrał 2:4 z drużyną Eslövs AI BTK, w której występuje Truls Moregard z Dekorglassu Działdowo.

W swoim pierwszym pojedynku Robert Floras pokonał Alexa Naumiego 3:0 (11:5, 11:6, 13:11). Dwa sety wygrał wysoko, w pierwszym z wyniku 2:2 doprowadził do 8:2, a w następnym z 7:5 odskoczył na 10:5. Najbardziej wyrównany był trzecim, w który miał meczbole przy 10:9 i 11:10, a ostatecznie zwyciężył 13:11.

Przy stanie 2:3 w całym meczu Polak spotkał się z Wicemistrzem Świata Trulsem Moregardem. W LOTTO Superlidze Robert Floras ma w singlu bilans 22 – 6, a Szwed z Mistrza Polski Dekorglassu 7 – 1.

Były reprezentant Biało-Czerwonych przegrał z fantastycznie grającym w IMŚ w Houston Trulsem Moregardem 0:3 (9:11, 7:11, 10:12).

W 1 secie Robert Floras toczył równą walkę (6:7 i 7:8), a końcówka należała do rywala. 2 set wyraźnie dla Szweda, zaś w ostatnim Robert Floras prowadził 5:4, a potem obronił 3 meczbole od 7:10 do 10:10. W dwóch następnych akcjach triumfował Truls Moregard.