You are currently viewing Damian Węderlich: „Świetna grupa treningowa w Grodzisku Mazowieckim”

Damian Węderlich: „Świetna grupa treningowa w Grodzisku Mazowieckim”

Od niedawna Damian Węderlich (brązowy medalista MP w deblu z 2020 roku z Jakubem Dyjasem), trenuje z tenisistami stołowymi Dartomu Bogorii. „W Grodzisku Mazowieckim jest świetna grupa treningowa” – mówi 24-letni tenisista stołowy występujący w Enerdze Manekin Toruń w LOTTO Superlidze.

Pomysł treningu w Grodzisku Mazowieckim w mojej głowie pojawił się dużo wcześniej, miałem okazję kilka razy rozmawiać z trenerem Tomaszem Redzimskim i bardzo podobało mi się jego podejście do sposobu treningu i rozwoju naszej dyscypliny – powiedział Damian Węderlich.

Leworęczny wychowanek toruńskiego klubu na co dzień trenuje m.in. z Markiem Badowskim, Miłoszem Redzimskim, Michałem Gawlasem, Jakubem Folwarskim i innymi pingpongistami.

Przede wszystkim jest tutaj świetna grupa treningowa. Na wysokim poziomie także organizacja. Myślę, że też stałem się dopełnieniem grupy jako sparingpartner leworęczny, którego brakowałoby po zmianie barw przez Sun Shiyu. Korzystając z możliwości zdecydowałem się przeprowadzić i trenować w bardzo silnej grupie – zaznaczył Damian Węderlich, który w obecnym sezonie LOTTO Superligi ma bilans 3-4 w singlu.

Damian Węderlich miał swój wkład w sukces Miłosza Redzimskiego, który w meczu Ligi Mistrzów pokonał Timo Bolla. Był jednym z zawodników, wcielających się na treningach w rolę legendarnego, leworęcznego Niemca.

Bardzo się cieszę, że Miłosz wygrał z legendą tenisa stołowego i że mogłem pomóc w przygotowaniach do tego meczu. Kiedyś oglądałem bardzo wiele meczów Timo Bolla i miałem też okazję widzieć go na żywo, kiedy graliśmy przeciwko Borussii w Lidze Mistrzów. Trener Redzimski dobrze przygotował treningi i taktykę, którą Miłosz konsekwentnie wykorzystał w pojedynku – dodał torunianin.

Damian Węderlich ma nadzieję, że w najbliższym czasie poczyni kolejne postępy, a jego wyniki będą jeszcze lepsze. – Chcę się skoncentrować jak najbardziej na rozwoju mojej gry i kariery w tenisie stołowym.

Dodaj komentarz