You are currently viewing Dyjas w najlepszej „16” w deblu w Houston!

Dyjas w najlepszej „16” w deblu w Houston!

Rewelacyjnie gra Jakub Dyjas w Mistrzostwach Świata w Houston. Tenisista stołowy Mistrza LOTTO Superligi Dekorglassu Działdowo wraz z Belgiem Cedricem Nuytinckiem zakwalifikował się do 1/8 finału debla. W czwartek wieczorem czasu polskiego wygrali z Austriakami Danielem Habesohnem i Robertem Gardosem 3:1 (13:11, 11:4, 5:11, 11:9).

W 1 rundzie Jakub Dyjas i Cedric Nuytinck mieli wolny los, a w 1/16 finału mieli bardzo groźnych przeciwników, zaliczanych do europejskiej czołówki – Daniela Habesohna i urodzonego na Węgrzech Roberta Gardosa. Polak i Belg stanęli na wysokości zadania, pewnie zwyciężyli i o awans do 1/4 finału zmierzą się z Anglikami – znanym z występów w LOTTO Superlidze Paulem Drinkhallem oraz Liamem Pitchfordem.

W 1/8 finały gry podwójnej są także Koreańczyk An Jaehyun z Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, Szwed Truls Moregard z Dekorglassu Działdowo i Tajwańczyk Chuang Chih-Yuan z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

An Jaehyun i Cho Daesong ograli Nigeryjczyków Olajide Omotayo i Bode Abioduna 3:1, Truls Moregard i Anton Kallberg wygrali 3:1 z Sathiyanem Gnanasekaranem (Sokołów SA Jarosław) i Sharathem Kamalem Achantą z Indii, a byli Mistrzowie Świata Chuang Chih-Yuan i Chen Chien-An pokonali swoich rodaków, duet Huang Yan-Cheng/Feng Yi-Hsin 3:0.

Pary 1/8 finału (z udziałem zawodników z LOTTO Superligi)

  1. Jakub Dyjas/Cedric Nuytinck (Polska/Belgia) – Paul Drinkhall/Liam Pitchford (Anglia)
  2. An Jaehyun/Cho Daesong (Korea Płd.) – Kristian Karlsson/Mattias Falck (Szwecja)
  3. Truls Moregard/Anton Kallberg (Szwecja) – Ho Kwan Kit/Wong Chun Ting (Hongkong)
  4. Chuang Chih-Yuan/Chen Chien-An (Tajwan) – Jang Woojin/Lim Jonghoo (Korea Płd.)

Dodaj komentarz