You are currently viewing Popisowe występy Jakuba Dyjasa w deblu

Popisowe występy Jakuba Dyjasa w deblu

Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo) był już 2 razy Wicemistrzem Europy w deblu, a teraz bardzo dobrze spisuje się w tej konkurencji podczas zawodów Singapore Smash 2023.

W duecie z Belgiem Cedricem Nuytinckiem, Jakub Dyjas jest już w ćwierćfinale prestiżowego turnieju.

We wtorkowe południe czasu europejskiego rywalizowali z Anglikami Paulem Drinkhallem i Liamem Pitchfordem. Mimo trudnego początku, Jakub Dyjas i Cedric Nuytinck triumfowali 3:2 (3:11, 9:11, 11:7, 11:6, 11:6).

Jakub Dyjas zdobywał wspomniane srebrne medale ME z Danielem Górakiem i Cedricem Nuytinckiem. I właśnie z belgijskim zawodnikiem tworzy od kilku lat mocną parę na arenie międzynarodowej.

Po 2 zwycięskich spotkaniach w Singapurze, prawdopodobnie w czwartek w 1/4 finału zmierzą się ze Szwedami Mattiasem Falckiem/Kristianem Karlssonem albo duetem tajwańskim Lin Yun-Ju, Chuang Chih-Yuan (ostatnio w Dartomie Bogorii Grodzisk Mazowiecki).

Po powrocie do kraju, Jakub Dyjas wystąpi w 91 Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Płocku, finale Pucharu Europy Dekorglass Działdowo – GV Hennebont i ostatnich spotkaniach w Grupie Mistrzowskiej LOTTO Superligi.

Dekorglass jest liderem rozgrywek, zaś Jakub Dyjas zajmuje 1 miejsce w rankingu indywidualnym.

Dodaj komentarz