You are currently viewing Przerwana zła seria Petralany Polonii

Przerwana zła seria Petralany Polonii

Po 4 porażkach z rzędu, Petralana TTS Polonia Bytom odniosła zwycięstwo w LOTTO Superlidze. W rozegranym awansem meczu ostatniej, 13 kolejki zespół ze Śląska w swojej hali pokonał Energę Manekin Toruń 3:2. Obie drużyny grać będą w Grupie Spadkowej.

W znakomitej formie utrzymuje się lider bytomian Patryk Chojnowski, który we wtorkowy wieczór wygrał z Konradem Kulpą 3:2 (przegrywał 0:2) i Yukim Matsuyamą 2:1.

Torunianom nie wiedzie się od dłuższego czasu. Tak jak w Jarosławiu, również dzisiaj w Bytomiu prowadzili – 2:1 (na Podkarpaciu nawet 2:0), ale znów przegrali. W grze podwójnej Mistrzowie Polski Konrad Kulpa/Tomasz Kotowski ulegli Jakubowi Perkowi i Wang Lichenowi 0:2.

Petralana Polonia czekała na zwycięstwo prawie 2 miesiące. Oprócz bardzo dobrze grającego Patryka Chojnowskiego, dziś cegiełkę do sukcesu dołożyli pozostali zawodnicy. W tabeli bytomianie tracą już tylko 2 punkty do Energi Manekina.

Losy drugiego wtorkowego spotkania z 13 kolejki (jej pierwotny termin to 8 stycznia) Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – SBR Dojlidy Białystok również rozstrzygnęła gra deblowa. A w niej Daniel Bąk/Piotr Cyrnek ograli parę Patryk Zatówka/Tomasz Lewandowski 2:1.

Ostatni set był niesamowity. Duet z Suchedniowa prowadził 10:4, ale rywale konsekwentnie odrabiali straty, a gospodarzom nie pomogła przerwa na żądanie. Patryk Zatówka i Tomasz Lewandowski wygrali 7 akcji z rzędu i było 11:10 dla nich, a potem 12:11. Ostatecznie to jednak Daniel Bąk i Piotr Cyrnek cieszyli się z triumfu 17:15.

Wcześniej Robert Floras pokonał Patryka Zatówkę (w 1 secie Zatówka miał 4 piłki setowe), a Asuka Machi wygrał z Kentaro Miuchim. Do remisu doprowadzili Tomasz Lewandowski i Kentaro Miuchi.

Rok 2022 w LOTTO Superlidze zakończy czwartkowy mecz ZKS Palmiarnia Zielona Góra – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki w Wieliczce koło Krakowa.

Wyniki 13 kolejki (awansem)
Petralana TTS Polonia Bytom – Energa Manekin Toruń 3:2
Patryk Chojnowski – Konrad Kulpa 3:2 (10:12, 9:11, 11:7, 11:3, 11:5)
Jakub Perek – Yuki Matsuyama 1:3 (11:5, 7:11, 12:14, 5:11)
Wang Lichen – Tomasz Kotowski 2:3 (11:8, 9:11, 4:11, 14:12, 3:11)
Patryk Chojnowski – Yuki Matsuyama 2:1 (5:11, 11:9, 11:4)
Jakub Perek/Wang Lichen – Konrad Kulpa/Tomasz Kotowski 2:0 (11:7, 11:8)

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – SBR Dojlidy Białystok 3:2
Robert Floras – Patryk Zatówka 3:0 (15:13, 11:9, 11:8)
Asuka Machi – Kentaro Miuchi 3:2 (9:11, 11:5, 12:10, 9:11, 11:2)
Daniel Bąk – Tomasz Lewandowski 0:3 (9:11, 9:11, 7:11)
Robert Floras – Kentaro Miuchi 0:2 (11:13, 3:11)
Daniel Bąk/Piotr Cyrnek – Patryk Zatówka/Tomasz Lewandowski 2:1 (10:12, 11:8, 17:15)