You are currently viewing Moregard z brązem, w finale DME Rosja i Niemcy

Moregard z brązem, w finale DME Rosja i Niemcy

Spośród obecnych i byłych zawodników klubów LOTTO Superligi najlepiej w Drużynowych Mistrzostwach Europy zagrał Szwed Truls Moregard z zespołu Mistrza Polski Dekorglassu Działdowo. Wywalczył brązowy krążek podczas turnieju w Cluj-Napoca w Rumunii.

Truls Moregard pokonał kolejno Belga Cedrica Nuytincka 3:2, Greka Ioannisa Sgouropoulosa 3:0 i Rumuna Hunora Szocsa 3:1, a przegrał w dzisiejszym półfinale z Rosjaninem Lvem Katsmanem 2:3. Lev Katsman i Maksim Grebnev w finale debla w czerwcowych ME w Warszawie wygrali z Jakubem Dyjasem z Dekorglassu Działdowo i Cedricem Nuytinckiem.

Z reprezentantów Polski w DME najlepiej spisał się (jeśli chodzi o zawodników grających w LOTTO Superlidze) Jakub Dyjas, który triumfował w meczach z Hiszpanami Jesusem Cantero 3:1 i Alvaro Roblesem 3:2 oraz przegrał z Danielem Habesohnem 1:3 i Robertem Gardosem 2:3. Marek Badowski z Dartomu Bogorii Grodzisk Maz. uległ Alvaro Roblesowi 0:3 i Robertowi Gardosowi 2:3. Dwa zwycięstwa odniósł Samuel Kulczycki, były gracz Olimpii Unii Grudziądz.

Nie powiodło się w turnieju w Rumunii Białorusinowi Aleksandrowi Khaninowi z Dojlid Białystok i Grekowi Giorgosowi Konstantinopoulosowi z KS Global Pharma 1924 Suchedniów.

Reprezentacje Białorusi i Grecji poniosły po 2 porażki, a obydwaj zawodnicy występujący w Polsce nie wygrali żadnego pojedynku. Aleksander Khanin z Dojlid przegrał z Ukraińcami Yaroslavem Zhmudenko 0:3 i Yevhenem Pryshchepą 2:3, a w ogóle nie zagrał z Niemcami. Z kolei Giorgos Konstantinopoulos przegrał z Belgami Cedricem Nuytinckiem 0:3 i Robinem Devosem 2:3 oraz Szwedem Jonem Perssonem 0:3.

W finale DME zagrają w niedzielę Rosja i Niemcy. W półfinałach Rosjanie pokonali Szwecję 3:0 (Lev Katsman wygrał z Trulsem Moregardem 3:2, Maksim Grebnev z Antonem Kallbergiem 3:0, Vladimir Sidorenko z Jonem Perssonem 3:0), a Niemcy zwyciężyli Danię 3:0 (Benedikt Duda wygrał z Jonathanem Grothem 3:0, Patrick Franziska z Andersem Lindem 3:0, Dang Qiu z Tobiasem Rasmussenem 3:1).

Dodaj komentarz