You are currently viewing Moregard i Dyjas poprowadzili Dekorglass do czwartego zwycięstwa

Moregard i Dyjas poprowadzili Dekorglass do czwartego zwycięstwa

W meczu niepokonanych drużyn, Mistrz Polski Dekorglass Działdowo wygrał z Wicemistrzem Polski Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki 3:1 w zaległym meczu 2. kolejki LOTTO Superligi.

To było 4 z rzędu zwycięstwo Dekorglassu w tym sezonie 3:1. Wcześniej podopieczni trenera Michała Dziubańskiego w tych rozmiarach uporali się z rywalami z Gdańska, Jarosławia i Ostródy. Zespół z Działdowa z kompletem 12 punktów objął prowadzenie w rozgrywkach 2021-22.

W dzisiejszym spotkaniu dwa punkty zdobył Truls Moregard, który kilka dni temu z reprezentacją Szwecji sięgnął po brąz Drużynowych Mistrzostw Europy. Wygrał z 15-letnim Miłoszem Redzimskim 3:0 i w decydującym pojedynku z Markiem Badowskim 2:1, chociaż w ostatnim secie przegrywał 2:5.

Wcześniej na 1:1 stan meczu wyrównał Marek Badowski po zwycięstwie 3:1 z Xu Wenliangiem. Chińczyk z polskim paszportem na co dzień wraz z Kamilem Kurowskim jest trenerem pierwszoligowych rezerw Dekorglassu, a przeciwko Dartomowi Bogorii zastąpił słabiej spisującego się Patryka Chojnowskiego.

Dla Xu Wenlianga to był pierwszy występ w LOTTO Superlidze od ponad 1,5 roku. W marcu 2020 roku przegrał z Asuką Machi 0:3 w meczu z LOTTO Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz (1:3).

Leworęcznego Azjatę w swym składzie miał też Dartom Bogorii, a był nim debiutujący w elicie Sun Shiyu. Miesiąc temu przyleciał do Polski i na stałe mieszka i trenuje w podwarszawskim Grodzisku Mazowieckim. Z Wicemistrzem Europy w deblu Jakubem Dyjasem przegrał 0:3. Łącznie Sun zdobył 11 małych punktów, a w pierwszym secie uległ 0:11.

Dekorglass Działdowo – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1

1. Truls Moregard – Miłosz Redzimski 3:0 (11:7, 11:3, 16:14)
  2. Wenliang Xu – Marek Badowski 1:3 (3:11, 11:9, 8:11, 8:11)
  3. Jakub Dyjas – Sun Shiyu 3:0 (11:0, 11:4, 11:7)
  4. Truls Moregard – Marek Badowski 2:1 (11:3, 6:11, 11:9)