You are currently viewing Patejczuk: „Debiut był czymś niesamowitym”

Patejczuk: „Debiut był czymś niesamowitym”

„Możliwość gry z zawodnikiem tej klasy, co Jakub Dyjas, i niesamowita atmosfera meczu w Działdowie sprawiły, że debiut w LOTTO Superlidze był czymś niesamowitym” – mówi Szymon Patejczuk, który w wieku 15 lat zagrał w Dojlidach Białystok w meczu z Mistrzem Polski Dekorglassem (1:3).

Pod nieobecność zagranicznych zawodników, kilka tygodni temu w składzie białostoczan po raz pierwszy wystąpił Szymon Patejczuk. Szczególnie w 1 secie bardzo dzielnie sobie radził z niepokonanym od wielu miesięcy Jakub Dyjasem. Przegrał z reprezentacyjnym zawodnikiem 0:3, ale zebrał pochlebne opinie.

Sądzę, że zagrałem przyzwoicie, mając na uwadze wysoki poziom jaki reprezentuje mój przeciwnik. Ale też było parę rzeczy, które mógłbym poprawić, by ten mecz wyglądał lepiej. Mam na myśli zmianę tempa i miejsca ataku po bloku przeciwnika oraz mogłem spróbować grać bardziej aktywnie – powiedział Szymon Patejczuk.

Wychowanek UKS Dojlidy Białystok jest mieszkańcem Majówki w gminie Supraśl. Na co dzień występuje w 2 lidze podlaskiej w rezerwach Dojlid. Jego bilans w singlu to 8 zwycięstw i 4 porażki.

2 dni przed meczem z Dekorglassem dowiedziałem się, że zagram przeciwko obrońcy tytułu w jego hali. To była bardzo pozytywna wiadomość, nie spodziewałem się debiutu tak szybko i to przeciwko Mistrzowi Polski. Mogłem osobiście się przekonać jak wygląda LOTTO Superliga z perspektywy zawodnika i zagrać z jednym z najlepszych polskich tenisistów stołowych – przyznał Szymon Patejczuk.

Pingpongista Dojlid nie urywał, że spory problem miał z serwisem Jakuba Dyjasa, 3-krotnego medalisty Mistrzostw Europy i 2-krotnego Indywidualnego Mistrza Polski. – Najbardziej zaskakiwał mnie różnorodnością i jakością zagrywki, przez co wiele razy jej nie odebrałem.

Szymon Patejczuk jest Drużynowym Mistrzem Polski Kadetów z 2021 roku oraz multimedalistą mistrzostw województwa podlaskiego. W finale DMP – Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dojlidy w składzie Alan Kulczycki, Michał Wandachowicz (rezerwowy Szymon Patejczuk) wygrały z Kolpingiem Jarosław, tj. Szymonem Brudem i Dawidem Jadamem, który także zdobywają doświadczenie w LOTTO Superlidze.

W poprzednim sezonie w Dojlidach zadebiutował z kolei rówieśnik Szymona Patejczuka (rocznik 2006) Konrad Gryk. Obecnie jest zawodnikiem OSSM Gdańsk.

Dodaj komentarz