You are currently viewing 10 zwycięstwo Dartomu Bogorii

10 zwycięstwo Dartomu Bogorii

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki odniosła 10 zwycięstwo w tym sezonie i awansował na 1 miejsce w LOTTO Superlidze. W piątkowy wieczór wygrała z ASTS Olimpia Unia Grudziądz 3:1.

To był zaległy mecz z 12 kolejki i jednocześnie spotkanie byłych Mistrzów Polski. Dartom Bogoria ma 7 złotych medali, a ostatni tytuł w LOTTO Superlidze wywalczył w 2019 roku. Natomiast ASTS Olimpia Unia sięgnęła po 4 tytuły do 2016 roku, a potem drużynę przeniesiono do Gdańska, zaś rezerwy po dwóch latach awansowały do najwyższej ligi.

Dzisiejszy mecz zaczął się korzystnie dla drużyny z Grudziądza, bowiem jej lider Rosjanin Vasily Lakeev pokonał Marka Badowskiego 3:0. W kolejnych singlach Miłosz Redzimski wygrał z Janem Zandeckim 3:0 i Pavel Sirucek z Marco Gollą 3:1.

Do remisu 2:2 w całym spotkaniu mógł doprowadzić Jan Zandecki, który prowadził z Markiem Badowskim 1:0 oraz 7-4 i następnie 9-8 w 2 secie. W trudnym momencie zawodnik gospodarzy poradził sobie, triumfował 12-10 i w ostatnim secie 11-3.

Z dorobkiem 29 punktów tenisiści stołowi z Grodziska Mazowieckiego plasują się na 1 lokacie w LOTTO Superlidze. Mają 2 punkty przewagi nad rywalami z Bydgoszczy i 4 z Torunia. Pewny występu w Grupie Mistrzowskiej jest także 2-krotny Mistrz Polski Sokołów S.A. Jarosław.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – ASTS Olimpia Unia Grudziądz 3:1

Marek Badowski – Vasily Lakeev 0:3 (13:15, 10:12, 7:11)
Miłosz Redzimski – Jan Zandecki 3:0 (11:7, 13:11, 11:6)
Pavel Sirucek – Marco Golla 3:1 (11:7, 11:3, 9:11, 11:7)
Marek Badowski – Jan Zandecki 2:1 (9:11, 12:10, 11:3)