You are currently viewing Azjatyckie wzmocnienia na Ligę Mistrzów

Azjatyckie wzmocnienia na Ligę Mistrzów

W bardzo mocnych składach zagrają kluby LOTTO Superligi – Dekorglass Działdowo i Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki w Lidze Mistrzów. W dniach 5 – 7 listopada Mistrzowie Polski będą rywalizować w Saarbrucken, zaś Wicemistrzowie Polski przed swoją publicznością w Grodzisku Mazowieckim.

W składzie Dekorglassu Działdowo jest 4 zawodników – 2-krotny Mistrz Polski w singlu i najlepszy obecnie zawodnik LOTTO Superligi Jakub Dyjas oraz Szwed Truls Moregard, Chen-Ting Liao i Japończyk Taimu Arinobu.

Dartom Bogoria przystąpi do rozgrywek Ligi Mistrzów w składzie – Tajwańczyk Chih-Yuan Chuang, Grek Panagiotios Gionis, Marek Badowski, Miłosz Redzimski, Miłosz Gawlas.

Zespoły z miejsc 1-2 z każdej z czterech grup awansują do ćwierćfinałów – kolejna faza LM już w 2022 roku. W przypadku Dekorglassu najciekawiej zapowiada się piątkowy mecz z FC Saarbrucken, zaś Dartom Bogoria w sobotę podejmie słynny Fakel-Gazprom Orenburg, który w ostatnich latach wygrał aż 5 edycji Champions League.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki już kilka razy był w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, ale nigdy nie awansował do półfinału. Natomiast Dekorglass Działdowo występował w rozgrywkach grupowych, lecz dotychczas nie zakwalifikował się do fazy pucharowej.

Trenerami polskich klubów są Michał Dziubański (Dekorglass) i Tomasz Redzimski (Dartom Bogoria).

Dodaj komentarz