You are currently viewing Bardzo dobry mecz Polaków w Holandii

Bardzo dobry mecz Polaków w Holandii

  • Post category:Aktualności

Grający w TTS Polonia Bytom w LOTTO Superlidze Jakub Folwarski wystąpił tym razem w lidze holenderskiej. Wygrał po jednym pojedynku w singlu i deblu, a zespół De Boer Taverzo Zoetermeer pokonał TTV Maashorst 6:1. Dwa punkty dla zwycięzców zdobył też Michał Murawski z 1-ligowej Rajbud Gorzovii Gorzów Wielkopolski.

To był mój 2 występ w tym sezonie w Holandii. W pierwszym spotkaniu wygrałem 3 gry – dwie w singlu i jedną w deblu. Tym razem mój bilans to 2-1 – mówi Jakub Folwarski, który podobnie jak Michał Murawski gra stylem obronnym.

Przeciwko TTV Maashorst Jakub Folwarski pokonał Mauro Schaerrera 3:1 oraz – w deblu z Alexem Naumim – Eliasa Hadmeiera i Mauro Schaerrera 3:2. Przegrał w singlu z Eliasem Hardmeierem 2:3. Michał Murawski wygrał z Mauro Schaerrerem 3:1 i Jochema Hoopa (były zawodnik De Boer Taverzo) 3:1.

Przy wyniki 6:1 otrzymujemy 6 punktów do tabeli, a rywale 1. Obecnie zajmujemy 1 miejsce w klasyfikacji – dodał Jakub Folwarski.

Jakub Folwarski wrócił po 2-letniej przerwie do drużyny z Zoetermeer, a Michał Murawski pierwszy sezon gra w holenderskiej ekstraklasie.

Mamy szeroki skład, dlatego nie wiadomo, kto zagra w następnym meczu w Holandii – przyznał Kuba Folwarski, który jednocześnie występuje w Polonii Bytom. To jego pierwszy sezon w polskiej LOTTO Superlidze.

Jego bilans w singlu to 5-5 (pokonał m.in. Marka Badowskiego i Tomasza Lewandowskiego, jedna porażka z powodu kontuzji, krecz z Piotrem Chodorskim), zaś w grze podwójnej z Adrianem Więckiem 1-2.

Dodaj komentarz