You are currently viewing Jarosławianie znów zwyciężyli w Bytomiu, komplet punktów Vlasova

Jarosławianie znów zwyciężyli w Bytomiu, komplet punktów Vlasova

Drużyna Sokołowa S.A. Jarosław pokonała w Bytomiu Polonię 3:1 w zaległym meczu LOTTO Superligi. Zawodnicy klubu z Podkarpacia wygrywają regularnie od lat na Śląsku, a w tabeli awansowali na 4 miejsce.

Ostatnie zwycięstwo w swojej hali Polonia (jeszcze jako Carbo-Koks Silesia Miechowice) z jarosławianami (Kolping Frac) odniosła w grudniu 2012 roku – 3:1. Od tamtego spotkania zespół Sokołowa S.A. triumfował w meczach z Polonią we wszystkich meczach w Bytomiu i w zdecydowanej większości w Jarosławiu.

Nawet po transferze Roberta Florasa bytomianie nie radzą sobie z rywalami z Jarosławia i przegrywają z nimi w swojej hali.

W dzisiejszej pierwszej grze Robert Floras wygrał z Mateuszem Czernikiem 3:1 po wyrównanym pojedynku. W 1 secie Mateusz Czernik był bliski wygranej, gdyż miał dwie piłki setowe. Potem wygrał 2 seta, co oznacza, że mógł prowadzić nawet 2:0. Ostatecznie zwyciężył faworyt.

Bohaterem czwartkowej rywalizacji był Rosjanin Grigory Vlasov, który pokonał Jakuba Folwarskiego 3:0 i Roberta Florasa 2:0. Z kolei Grek Konstantinos Angelakis wygrał z Adrianem Więckiem 3:1.

W tabeli po 10 kolejkach na czele LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Energa Manekin Toruń – po 23 pkt. Sokołów SA traci 4 punkty. Kolejne spotkania w LOTTO Superlidze w grudniu.

Polonia Bytom – Sokołów S.A. Jarosław 1:3

1. Robert Floras – Mateusz Czernik 3:1 (13:11, 6:11, 11:9, 11:3)
  2. Jakub Folwarski – Grigory Vlasov 0:3 (4:11, 8:11, 7:11)
  3. Adrian Więcek – Konstantinos Angelakis 1:3 (11:6, 10:12, 7:11, 8:11)
  4. Robert Floras – Grigory Vlasov 0:2 (9:11, 10:12)