You are currently viewing W niedzielę finał Pucharu Polski w Toruniu

W niedzielę finał Pucharu Polski w Toruniu

Na zakończenie sezonu 2021/2022 w Toruniu odbędzie się finałowy turniej Pucharu Polski. Energa Manekin będzie gościć 12 czerwca UKS Villa Verde Olesno, ZKS Palmiarnia Zielona Góra i ATS Akanza AZS UMCS Lublin.

Kilka dni temu zakończyły się rozgrywki LOTTO Superligi. W finale w Grodzisku Mazowieckim Dartom Bogoria pokonał Lotto Polski Cukier Gwiazdę Bydgoszcz 3:1.

Z kolei w niedzielę poznamy triumfatora rozgrywek Drużynowego Pucharu Polski. Faworytem jest występująca w LOTTO Superlidze Energa Manekin Toruń, ale bardzo zmotywowane przyjadą także inne drużyny.

Może tak się zdarzyć, że o trofeum zagrają aż… trzej przedstawiciele superligi. UKS Villa Verde już wywalczył historyczny awans, a w piątek szansę postawienia kropki nad „i” będzie miał ZKS Palmiarnia. W pierwszym meczu barażowym wygrał z KTS Gliwice aż 9:1. Rewanż w hali WOSiR Drzonków.

W ostatnich latach w Pucharze Polski wygrywały m.in. kluby Kolping Frac (Sokołów SA) Jarosław w 2016 i 2018 roku, Zooleszcz Gwiazda (Lotto Polski Cukier Gwiazda) Bydgoszcz w 2015 roku, ale najczęściej triumfowała Polonia Bytom (Silesia Miechowice) – 5 razy, w 2012, 2013, 2014, 2017 i 2019 roku. Później szyki organizatorom pokrzyżowała pandemia koronawirusa, ale w tym sezonie pucharowe zmagania odbywają się bez przeszkód.

W Toruniu zapewne faworytem, choć nieznacznym, będą gospodarze. Dotychczas dwukrotnie zajmowali 2 miejsce, w 2017 i 2019 roku. Za każdym razem w składzie był Konrad Kulpa, a jedno srebro wywalczył Tomasz Kotowski.

Dodaj komentarz