You are currently viewing Moregard z Bollem w półfinale

Moregard z Bollem w półfinale

Przedstawiciel LOTTO Superligi – Szwed Truls Moregard z Dekorglassu Działdowo znajdzie się na podium Mistrzostw Świata w Houston (USA). W ćwierćfinale wygrał z Nigeryjczykiem Quadri Aruną 4:2 i zagwarantował sobie brąz. W półfinale spotka się z Niemcem Timo Bollem.

19-letni Truls Moregard zdobywał już medale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów, Drużynowych Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy Seniorów. W Stanach Zjednoczonych bardzo młody tenisista stołowy zapewnił sobie medal MŚ Seniorów w singlu.

W ćwierćfinale wygrał Szwed z Dekorglassu wygrał z Quadri Aruną 4:2 (11,8,-2,4,-12,7) i w półfinale zmierzy się z 8-krotnym Mistrzem Europy w singlu Niemcem Timo Bollem, który pokonał Kanaka Jha 4:2 (-4,5,10,7,-9,7). Amerykanin jest klubowym kolegą z Liebherr Ochsenhausen Samuela Kulczyckiego i Macieja Kubika, którzy w LOTTO Superlidze grali w Olimpii-Unii Grudziądz.

W drugim półfinale zagrają Chińczycy Fan Zhendong i Liang Jingkun. W ćwierćfinałach rozstawiony z nr 1 Fan Zhendong wygrał ze swoim rodakiem Lin Gaoyuanem 4:1, a Liang Jingkun pokonał Brazylijczyka Hugo Calderano 4:3.

W grze mieszanej medalu nie udało się zdobyć Sathiyanowi Gnansekaranowi z Sokołowa S.A. Jarosław. Reprezentant Indii grający z Maniką Batrą przegrał z Japończykami Tomokazu Harimoto i Hiną Hayatą 1:3.

Dodaj komentarz