You are currently viewing Patryk Dziuba – znakomity debiut w Indywidualnych Mistrzostwach Polski

Patryk Dziuba – znakomity debiut w Indywidualnych Mistrzostwach Polski

W wieku prawie 20 lat (ur. 7 maja 2003 roku) Patryk Dziuba z Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów po raz pierwszy zagrał w Indywidualnych Mistrzostwach Polski. To był debiut jak marzenie, bowiem zdobył brąz w deblu z Patrykiem Bieleckim, a blisko medalu był także w singlu.

Turniej w Płocku zawodnik rozstawiony z odległym, 37 numerem rozpoczął od zwycięstwa z Xu Wenliangiem 4:3 i 13:11 w ostatnim secie.

Siódmy set był bardzo równy. Dopiero w końcówce wyszedłem na prowadzenie 10:7, lecz Xu wyrównał na 10:10. Na szczęście udało mi się zwyciężyć – mówi Patryk Dziuba.

Potem podopieczny trenera Karola Paśko wyeliminował (po 4:1) Tomasza Kotowskiego i Jarosława Tomickiego.

Z Kotowskim nigdy wcześniej nie wygrałem, zaś Tomickiego pokonałem raz, na turnieju w Białymstoku – dodał pingpongista, który w rzeszowskich barwach od 2019 roku występuje w LOTTO Superlidze.

W meczu o medal w grze pojedynczej rywalem Patryka Dziuby był Samuel Kulczycki, Młodzieżowy Mistrz Europy 2022 oraz Mistrz Polski Seniorów 2021. Rzeszowianin wygrywał 2:0, 3:2, ale ostatecznie uległ rywalowi 3:4.

W kluczowych momentach meczu nie trafiłem kilku piłek. Poza tym Samuel bardzo dobrze zagrał 7 seta – ocenił.

Miłą niespodziankę, zakończoną miejscem na podium, sprawił Patryk Dziuba w deblu z Patrykiem Bieleckim z Palmiarni Zielona Góra. Szymon Kolasa z Fibrain KU AZS Politechnika wystąpił z Janem Zandeckim z Olimpii-Unii Grudziądz, dlatego Patryk Dziuba szukał partnera do tej konkurencji.

Patryk Bielecki też nie miał wybranej osoby do debla, dlatego zagraliśmy razem. Zaczęli od zwycięstwa z Łukaszem Sokołowskim i Kacprem Głazowskim 3:1, a w 1/8 finału pokonali faworytów Macieja Kubika i Samuela Kulczyckiego 3:2. W pojedynku o medal wygrali z Łukaszem Wachowiakiem i Kamilem Nalepą 3:1, a w półfinale przegrali z Tomaszem Lewandowskim i Miłoszem Redzimskim 0:3. Graliśmy z Patrykiem na bardzo wysokim poziomie, do tego dobrze taktycznie i skutecznie. Jestem bardzo zadowolony z debiutu w Indywidualnych Mistrzostwach Polski – przyznał Patryk Dziuba, który wystąpił również – ale bez sukcesów – w mikście z Aleksandrą Guzik, koleżanką klubową z Politechniki.

W tym sezonie LOTTO Superligi Patryk Dziuba ma najlepszy bilans w ekipie ze stolicy Podkarpacia – 7-15. Na zakończenie sezonu drużynę Fibrain KU AZS Politechnika czeka wyjazdowe spotkanie 16 kwietnia z Palmiarnią Zielona Góra.