You are currently viewing Polskie kluby wysoko w rankingu europejskim

Polskie kluby wysoko w rankingu europejskim

Cztery polskie kluby – Dekorglass Działdowo, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – zajmują wysokie miejsca w rankingu europejskim i mają szansę zagrać w Lidze Mistrzów.

Dekorglass plasuje się na 5 lokacie, Dartom Bogoria jest 6, Polski Cukier Gwiazda 18, a Global Pharma Orlicz 21.

To oznacza, że Dekorglass Działdowo i Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki mogą zagrać od II rundy grupowej, a Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – od I rundy grupowej.

Wszystkie europejskie kluby muszą potwierdzić swój start i ogłosić listę zawodników (kadra może liczyć 6-12 pingpongistów) w terminie do 17 lipca.

W poprzednim sezonie Dekorglass zdobył srebrny medal, a Dartom Bogoria brązowy w Pucharze Europy. Polski Cukier Gwiazda doszedł do ćwierćfinału tych rozgrywek. W Europe Trophy, trzecim pod względem ważności, Global Pharma Orlicz 1924 wywalczył srebro.

Jak ma wyglądać nowy sezon w Lidze Mistrzów? I runda grupowa w formie turnieju odbędzie się we wrześniu, a zwycięzcy czterech grup wystąpią w II rundzie (razem z rozstawionymi 1-8) – systemem każdy z każdym mecz i rewanż od października do grudnia.

Turniej finałowy z udziałem czterech klubów odbędzie się w dniach 30 – 31 marca w Saarbruecken (Niemcy).

Dodaj komentarz