You are currently viewing Kwangil Baek wraca do LOTTO Superligi

Kwangil Baek wraca do LOTTO Superligi

Tenisista stołowy z Korei Południowej Kwangil Baek wraca do LOTTO Superligi. Podpisał kontrakt z beniaminkiem UKS Villa Verde. Jest pierwszym nowym zawodnikiem w składzie klubu z Oleśna.

Kwangil Baek, który 1 lipca skończy 29 lat, w poprzednim sezonie był zawodnikiem Poltarex Pogoni Lębork. Zagrał jednak tylko w 2 meczach z drużynami, z którymi jego klub miał w założeniu walczyć o utrzymanie w elicie.

Pokonał Kacpra Petasia z Energi-Morlin Ostróda, a w spotkaniu z Olimpią Unią Grudziądz wygrał z Marco Gollą i przegrał z grającym trenerem rywali Vasily Lakeevem.

Jak poinformował UKS Villa Verde, Kwangil Baek mieszka i trenuje w Seulu. W karierze wygrywał z takimi rywalami, jak znani z polskiej superligi Wong Chun Ting z Hongkongu i Sathiyan Gnanasekaran z Indii.

W LOTTO Superlidze w klubie beniaminka grać będą m.in. Czech Radek Mrkvicka, Artur Białek, Daniel Lis i Rafał Tatarczuch. Ze składu, który wywalczył historyczny awans, odchodzi Piotr Cyrnek. Już kilka miesięcy temu o jego pozyskaniu poinformował KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

Dodaj komentarz