You are currently viewing DME: W 1/8 finału rewanż za Igrzyska Europejskie

DME: W 1/8 finału rewanż za Igrzyska Europejskie

Polska spotka się z Belgią w 1/8 finału Drużynowych Mistrzostw Europy w szwedzkim Malmoe. Będzie to okazja do rewanżu za Igrzyska Europejskie w Krakowie. Spotkanie zaplanowano na 14 września, g. 10:00.

Na tym samym etapie Polacy przegrali w czerwcu 1:3. W tamtym turnieju mecz rozpoczynał debel (Samuel Kulczycki/Maciej Kubik pokonali parę Martin Allegro/Adrien Rassenfosse 3:0), zaś w DME rozgrywane są tylko single.

W Krakowie Jakub Dyjas przegrał z Cedricem Nuytinckiem 2:3, Maciej Kubik z Adrienem Rasenfosse 1:3 i Samuel Kulczycki z Cedricem Nuytinckiem 2:3.

W DME w Szwecji Biało-Czerwoni przegrali z Niemcami 1:3 (Miłosz Redzimski wygrał z Timo Bollem) i zwyciężyli Finlandię 3:2 (Maciej Kubik, Samuel Kulczycki, Miłosz Redzimski).

Belgowie natomiast pokonali Holandię 3:0 (Cedric Nuytinck, Martin Allegro, Adrien Rassenfosse) i Słowację 3:2 ( Cedric Nuytinck, Martin Allegro, Adrien Rassenfosse).

2 tygodnie temu Maciej Kubik pokonał Martina Allegro 3:1 w pojedynku w lidze niemieckiej.

W innych parach 1/8 finału DME 2023 zagrają: Niemcy – Ukraina, Słowacja – Chorwacja, Dania – Rumunia, Czechy – Portugalia, Francja – Słowenia, Anglia – Węgry, Austria – Szwecja.