You are currently viewing Ciekawe baraże o LOTTO Superligę

Ciekawe baraże o LOTTO Superligę

Zakończyły się rozgrywki grupowe w I lidze, a to oznacza, że poznaliśmy pary w barażach o LOTTO Superligę. Ciekawie zapowiada się rywalizacja następujących klubów: Poltarex Pogoń Lębork – Piast Poprawa Ostrzeszów i BiSTS Bielsko-Biała – ZKS II Zielona Góra.

W gr. północnej zwyciężyła Poltarex Pogoń 36 punktów, przed rezerwami Palmiarni 35. Trzecie miejsce zajęła Energa Morliny Ostróda (spadkowicz z LOTTO Superligi, podobnie jak zespół z Lęborka) – 33.

Jeszcze bardziej zacięta walka trwała do końca w gr. południowej. W ostatniej kolejce lider BiSTS wygrał z Odrą Głoską 7:3, ale punkty straciły inne zespoły walczące o udział w barażach – Polonia Król Montaż Zbrojenia Kielce zremisowała na wyjeździe z ATS Akanza Lublin 5:5, a Piast Poprawa przegrał w Gliwicach z KTS 4:6.

Drugą lokatę wywalczył beniaminek z Ostrzeszowa, bowiem – przy równej liczbie punktów (po 27) – miał lepszy bilans bezpośrednich meczów z Polonią 3:7, 8:2. Zwycięzca grupy BiSTS Bielsko-Biała uzyskał 29 pkt.

Spośród czwórki klubów, które będą uczestniczyć w barażach, doświadczenie superligowe i to bardzo duże ma Poltarex Pogoń. Drużyna z Lęborka grała już 9 sezonów w LOTTO Superlidze (w dorobku srebro i brąz).

Pingpongiści z Ostrzeszowa i Bielska-Białej nie grali w LOTTO Superlidze, chociaż ci pierwsi – jeszcze po szyldem Trasko – skutecznie walczyli o medale w ekstraklasie. Kiedy w 2009 roku powstała spółka Polska Superliga Tenisa Stołowego, już ich nie było w elicie, gdyż się wycofali.

Z kolei ZKS Palmiarnia ma już jeden zespół w LOTTO Superlidze, a zgodnie z regulaminem nie może mieć drugiego. To oznacza, że w przypadku wygranej w barażach, zielonogórzanie będą mogli przekazać swoje miejsce innemu klubowi.

Dodaj komentarz